Kadınlar Her Durumda Haklı ÇıkacaklarBir Adem Diyor ki...

Sema Hanım,

Şiddet ile ilgili çıkarılmaya çalışılan kanun ile ilgili yazınıza istinaden, desteklemek ve belki bir yerde bir örnek olay olarak sunarsınız düşüncesiyle şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum. Olay 2007 yılında öğrenci iken özel bir programla gittiğim ABD de gerçekleşti.

Porgram vesilesiyle orada tanıştığım ve daha sonra aynı odayı paylaştığımız bir Türk arkadaşım vardı. Bu kardeşimiz orada bir kız arkadaş edinmiş ve beraberlikleri devam ediyordu. (Evli değillerdi fakat ABD de kadınları korumaya yönelik yasalar evli olup olmamalarına bakmıyor).

Bu çift çok sık olarak tartışıyordu ve oda arkadaşım hiç abartmadan söylüyoyum her seferinden elleri ve yüzü tırnak yarasıyla dolu halde oluyordu, neden engel olmadığını sorduğumda; “seni polise darp ediyor diyerek şikayet ederim” diyerek tehdit ettiğini söylüyordu ve tabi bu da arkadaşımı caydırıyordu. Yine bir gece genelde bayanın kıskanç olmasından kaynaklanan ve artık mutat hale gelmiş tartışmalarından birini yaşıyorlardı, o sırada yine arkadaşımın yüzü yara içerisinde odaya geldi, bende zaten bağırışmalardan uyanmıştım.

Ama bu sefer durum farklıydı malum bayan arkadaşımın laptop unu almış geri vermiyordu, bu tam fırsat diyerek polisi aradık ve arkadaşımın bilgisayarının gasp edildiği şikayetinde bulunduk. Bunun üzerine polis geldi, arkadaşım ellerindeki ve yüzündeki darp izlerini gösetermesine rağmen bu bir şey ifade etmedi yalnız gasp olayı rapor alındı ve malum bayan karakola götürüldü. Davada yine konu darp değil maalesef sadece gasp idi.

Sayenizde detaylarını öğrendeğim yasa taslağının içeriği tamamiyle kadınlarar yönelik ve yukarıda örnek olayda görüleceği gibi tamamiyle istismara açık. İnş. Uyarılar dikkate alınır diye ümit ediyorum.

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

32 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz