Kadınlar Nasıl Erkekleşiyor?Bir Adem Diyor ki...

1-Kadınların erkekleşmesi aslında tahmin edilenden çok çok daha toplumsal çöküşlere yol açacak. Erkekleşmeden kasıt görünüş olarak değil elbet ruhen ve fıtraten. Ve işin acı tarafı kadını erkekleştirenler yine kadınlar. Daha çok, okuyamamış, erkeğe kendisine mahkum gören ve bunu da aşağılık olarak gören anneler kızlarının bilinç altını o kadar dolduruyor ki kadın erkekleşiyor.

2-Kadınları erkekleştiren en önemli etkenlerden biri de bence kadıların yaptıkları meslekler. Meslekler, hayatın kısmında yapıldığından kişiyi de şekillendiriyor. Örneğin öğretmen olan bir kadın 40 kişilik sınıfa hükmetmenin, o susun diyince susan öğrencilerin ve ailelerin kendilerine olan hürmeti görünce eve gelip kocasına da hükmetmeye çalışıyor. Avukat olan bir kadının kadınlığından ne kalır geriye? Bazı orta ve üst düzey memurlar vs gibi gücü elinde bulunduran kadınlar hem ruhen hem bedenen ve görünüş olarak erkekleşiyor ve bunların kocaları da etrafta gördükleri kadın hatlarına sahip, alımlı, işveli, cilveli kadınları görünce evdeki erkekimsi kadın yerine bu ruhlarını okşayan kadınlara gidiyor. Dikkat edin, iş dünyasında ünlü veya orta ünlü iş kadınlarının çoğunun ses tonu bile erkek gibidir, kaş hareketleri bile erkek gibidir. Bunların çoğu da lezbiyen eğilimlidir zaten. Modacı ve kuaför erkeklerin erkeklerden hoşlandığı gibi. Devlet ve sosyologlar bunu düşünüp taşınıp kadınları kadınlığını kaybetmeyeceği mesleklere yönlendirmeli. Öğretmense okul öncesi ve ilk 3-4 sene gibi. Bazı branşlarda erkek doktor olmamalı hiç. Bu, kadını sosyal hayattan çekmek değil aksine hayata sokmaktır ve bu satırların yazarının kız kardeşleri de öğretmen ve doktordur.

3-Şu anlatacağım olay benim erkek-kadın denklemini anlamamda çok önemlidir. Bundan 10 sene kadar önce aile şirketimizde çalışan bir adam vardı. Yaşı bizden büyük ama herkes makaraya alırdı. Biraz da saf olduğundan herkesin maskotu bazen de cidden dalga geçilip alaya alınan biriydi. Bir gün telefonda eşiyle konuşmasına şahit oldum. Bizim makaraya alıp ense tokat gittiğimiz adam karısının kocası, evin erkeği çocukların babasıydı. Telefonda esip gürlüyor, belli ki kendisinden izinsiz yapılan bir işe posta koyuyordu. O olaydan sonra ben eskisi gibi davranmadım. Ve şunu anladım ki o arkadaş evinde de bizim ona davrandığımız gibi davranış görse ya katliam yapardı ya da intihar ederdi. Halbuki bu çok basit bir gerçek, erkek erkektir. Allah bu sistemi erkek ve kadın olarak yaratmış. Erkek rolünden uzaklaşırsa makine dağılıyor.

4-Bir de şöyle bir yanlış algı var: Erkek her yerde erkek, kodu mu oturtur. Yok arkadaşlar böyle bir şey. Eğer kadınlar erkeklerin erkekliklerini yaşamak istedikleri konularda anlayışlı olurlarsa erkek kadınların korktuğu gibi her yerde zulmetmez. Şunu unutmayın; bir erkek evde zulmediyorsa ya evde ya da sosyal hayatta “erkeklik” rolünü oynayamıyordur. Eğer siz bir erkeğin hem erkeklik rolünü oynamamasını istiyor hem de bunun bir yerde patlamamasını bekliyorsanız o erkeği eşcinsel varsayabilirsiniz, sonu odur çünkü. Bir erkek kadınını ve ailesini koruyup, onların maişetlerini karşılayarak erkeklik hissini yaşıyorsa dışarıda ne kadar ağır abi ulaşılmaz olsa da evine geldiğinde o karısının belki bebeği çocuklarının üstüne bindiği atıdır. Bunu Peygamberimiz (aleyhisselam) aynen böyle yaşamamış mı? Bedrin ve Uhud'un cesur peygamberi, Hz. Ömer ve Hz. Ali gibi yiğitliğin kanunu yazmış cengaverlerin savaşmaktan çekindikleri kişilere ve yerlere tek başına atını süren Efendimiz evinde eşlerinin bir birlerini kıskanmasından dolayı birbirlerine kurdukları minik oyunlara tebessüm etmiş, torunlarının sırtında gezdirirken onların üstüne işemesinden klasik bir dede gibi keyiflenmiş.

5-Erkek; elinde silah varsa trafikte kendisini sıkıştıran başka aracın sahibine düşünmeden kurşun sıkıp onu öldürecek kadar sinirlenip, bu sinirini 7 saniye süreyle kornaya basarak tamamen boşaltabilen basit bir canlıdır hanımlar! Kadınlar sözüm ona beyefendi erkek isterler ama yan koltukta oturduğunda erkeğinin başka sürücüye el hareketi yapıp küfretmesinden içten içe gururlanırlar. Çünkü böylece bilirler ki bir tehlike anında kocası ölümü pahasına onu korur. “Amaaan bey ağzını bozma Allah aşkına” demlerine bakmayın:) Çünkü o kadının da 50. 000 sene önceki ninesi, mağaraya saldıran bir yırtıcı hayvandan kendisini kurtarabilecek erkeğe aşık oldu ve o DNA bilgileri geldi bu kadına geçti.

6-O yüzden hanımlar! Bırakın erkekleriniz erkekliklerini yaşasın, buna zemin hazırlayın. Gazlayın. Böylece hem siz hayatın yükünden kurtulun hem de erkekliğini yaşayan bir erkeğin sizi manen ve maddeten nasıl kadın gibi hissetireceğine şahit olun. Ve bence en en en önemlisi hanımlar, erkek çocuklarınızı erkek gibi, kız çocuklarınızı da kız gibi yetiştirinki mutlu olsunlar.

Bu kadar uzuz yazınca manikürüm gelmiş onu fark ettim.(Manikür pedikürü de ayırt edemem) Kuaförüme uğrayayım bugün. şaka şaka... Tarık


Bunlar da ilginizi Çekebilir

57 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz