Siz Zaten Güzelsiniz

Bu gün kendinize bir iyilik yapın. Ayna karşısına geçip fazla kilolarınıza hayıflanmaktan, kıyafetlerinizin yakışmadığını düşünmekten vazgeçin.

Hadi hep beraber olumsuz bütün düşünceleri bir kenara bırakalım. Bize kilolu diyen insanları veya yakışmayan kıyafetleri askıya alalım. Kendimize sadece sağlıklı beslenmeyi öğrenmek için (zayıflama demeyelim) bir iki ay süre verelim. Yıllardır uğraştığımız bu sıkıntı için bir iki ay nedir ki ?

Şimdi, sabah kalkalım, 2-3 tane kuru erik yiyelim ve su içelim. Günlük gazeteleri karıştırıp, işimizi yapalım. Gün içinde öğün atlamadan iki saat arayla meyve yiyelim.Her yere arabayla gitmeyelim. Günde bir saat olsun yürümeye çalışalım. Şeker ve hamur işlerine küs ilan edip arada bir görüşmek üzere ayrılalım. Geç saatlerde yemek yemek yok ama... Elimizden geldiğince hazır gıdalardan uzak duralım. Mayonezleri, ketçapları, kremaları, yağlı sosları evimize almayalım. Yemekleri düşünmek yerine kendimize farklı uğraşlar bulalım. Aklımıza yemekler geldiğinde "farzet ki yedim" diyerek, meyve veya salata yiyerek geçiştirmeye çalışalım. Sık sık tartılmak da yok . Haftada bir defa aynı gün aynı saatte ve aynı kıyafetle. Ayrıca günde en fazla 7-8 saat uyuyalım.

Unutmayın haftada yarım kilo versek yılda 24 kilo eder. Bırakın haftayı ayda yarım kilo versek gelecek yıl altı kilo daha düşük oluruz. Hem de ne diyet yapmış oluruz ne de zorlanırız.

Dediğim gibi siz zaten güzelsiniz, derdiniz kilo olsun o halloldu bile...


Bunlar da ilginizi Çekebilir

4 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz