Erkeklere Kurulan Tuzaklar (6284)

diken resim

Oğlum Kubilay, İstanbul da özel sağlık kolejinde lise 2 öğrencisiydi. Bir kız, arkadaşı aracılığıyla Kubilay’a arkadaşlık teklifi göndermiş, arkadaş olmuşlar. Kızın ailesi de biliyordu.

Bir gün kızın babası aradı "oğlun kızımın ırzına geçmiş, sizi şikayet edeceğim" dedi. Ben "görüşelim varsa gerçekçiliği istediğini yapabilirsin." dedim. Kubilay’la konuşunca nasıl bir tuzağın içine düştüğümüzü anladık.

Kubilay bana telefonunu gösterdi; yazışmalar ve resimler hayatım boyunca görmediğim ahlaksız resimler, videolar ve yazılar, şoka girdim. Oğlum kıza "Bana böyle şeyler gönderme" dediği halde kız göndermeye devam etmiş. Bunlar hep mesajlarda mevcut. Daha sonra avukatımı çağırdım ve tüm delilleri dosya haline getirdik ertesi gün eve polisler geldi ve Kubilay’ı götürdü.

Mahkemeye gittik ve bizim delillere bakmadan (13.02.2018) tutuklandı. Oğlum 16 yaşında elleri kelepçeli, 1. ağır ceza mahkemesinde tecavüzcü olarak yargı karşısında tir tir titriyordu. İlk mahkeme tarihi belli olduğunda kızın babası şikayetten vazgeçmek için 500 bin TL değerinde ev istedi. İddiası ise Kubilay'ın kızla 16 sefer cinsel ilişkiye girmesi fakat yer mekan ismi yok, iki yalancı şahit ile.

Ben hukuk mücadelesine başladım. Yalancı şahitler daha sonra mahkemeye "kendilerinin bir şey bilmediklerini" söylediler. Adli tıptan gelen raporda kızın bakire olduğu yazıyordu. İlk mahkeme, karşı tarafın tüm foyaları ortaya çıktığı halde, buna rağmen tutukluluk hali devam etti; çünkü kadın beyanı esastı.

Toplam 6 mahkeme sürdü ve bir şey bulamayınca " 6284 kadın beyanı esastır" dendi ve oğluma cinsel istismardan 8 sene hapis cezası verildi. İyi halden vs 4 yıl 5 ay 10 gün ceza aldı.
Hepimiz şok olduk. Bu kadar delile rağmen ceza verilmişti. Üst mahkemeden itiraz edildiği için bu süreçte tahliye edildi fakat onanırsa tekrar ceza evine girecek, oğlum her an hapishaneye dönme tehlikesiyle yaşıyor.

Bu süreçte aynı konudan mağdur çok aile ile tanıştım. Kız sevgilisine kızıyor ailesine söylüyor yada para tuzaklı bir iftira atıyor çocuklar doğru ceza evinde. Yaşları 13 ile 17 arasında yüzlerce çocuk akranlar arası ilişkiden dolayı 10 yılın altı olmamak üzere cezalar yemiş, hepsi pırıl pırıl gençler. Bu cezaların sebebi çok basit "kadın beyanı esastır."

O kızın oğluma cinsel içerikli fotoğraflar, videolar atması cinsel istismar sayılmadı çünkü o kız; fakat benim oğlum erkek olduğu için, aslında cinsel istismar gören taraf oğlum olduğu halde, cinsiyetinden dolayı oğlum cezalandırılıyor.

Oğlumu şikayet eden kız, şimdi başka erkeklerle, babası uyuşturucu bağımlısı. Bizden ömür gitti, oğlumun eğitimi gitti. Adalet bu kadar ucuz mu?

Tüm deliller olmasına rağmen, para isteme anı, resimler, videolar olmasına rağmen, adalet tecelli etmedi. Okulu mecburen açık öğretimden okuyor. 15 temmuz da vatanı için koşan oğlum da vatan millet aşkı ise şimdi yerlerde. Kubilay gibi binlerce çocuk ceza evinde çünkü kadın beyanı esas bu ülkede. Adalet olmazsa vatan da olmaz. Oğlumun ceza evinden yazdığı mektup

IMG_1950


Bunlar da ilginizi Çekebilir

14 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz