Erkeklerin de Yürekleri Var

13 Mart 2012Ademler & Havvalar30 Yorum »

Bir Adem Diyor ki…

Üç yıl önce evlendim, ikimizde memurduk, her şeyi birlikte ödeyecektik. Özlemim vardı, bir anne görmek istedim evimde, evlatlarıma bir anne, akşam yemek hazırlayan bana gülümseyen, ve her işinde yardım edeceğim dediğim. Çocuklarıma bir anne özlemindeydim.

Tam kavuştum sandım ki, evlendiğim gün her şey değişti. Tek düğünü onun memleketinde yaptık, 220 çeyrek altın 10 milyarlık bilezik, ve 5 bin lira para toplandı, hepsini kayınvalidem aldı ve vermedi. Hiç üstünde bile durmadım, sizin onlar, bizde kalacak dediler, hiç ama hiç sesimi çıkarmadım. Derdim para değildi, huzurdu sadece.

Gerdek gecesi yaşamadım,yaşayamadım… İlk ilişkim kazara 7 ay sora gerçekleşti, sadece 1 kere… Oda kazara… “İstemiyorum” diyordu, üstüne gitmedim. Kaç doktora gittim, psikiyatri doktoruna, ama o gelmedi. Yalvardım ama götüremedim, çaresi vardı derdinin ama gelmedi. Eşim:

“İşine geliyorsa böyle gelmiyorsa güle güle. Sen geneleve git, parasını ben vereceğim ama dost edinme” dedi.

” Herkes mi sevişiyor damat” diyende kayınvalidemdir…

Bu sözlerin hepsini işittim, ama sabrettim, bütün derdim aklını başına toplaması için beklemekti, dua ettim , tıbba koştum her yolu denedim… Ama geçinmeye yüzü yoktu. Yemeğimden ütüme, temizliğimden pazara, alışverişten bulaşığa… Her işi kucakladım yaptım sadece utanır mı diye. Ve bu 11 ay sürdü… bir kere el kaldırmadım asla ve kesinlikle Allah şahittir ki aldatmadım.. ve ayrıldık, ben istedim, çünkü dayanamadım…

375 gün evli kaldık, aynı evde ayrı odalarda kaldık buna evliliğimin 7. gününden itibaren dersek doğru olur. Ayrıldık, severken ayrıldık, diyeceksiniz nesini sevdin bu kadının? Ciddiyetini sevdim, ama nerden bilirdim ki evde orgenerallik istediğini, oysa ki ben orgeneral olmayı hiç düşünmedim…. Halada düşünmüyorum, belki de yanılıyorum ama bilemiyorum…

Anlaşmalı boşanmayı tercih ettiler kendileri sağ olsunlar; ama ne var ki bornozuma kadar her şeyimi götürdü. Parasını benim ödediğim her şeyi. Hatta bekar evimden getirdiğim naylon leğene kadar:) bornozuma kadar:) tekrar düzen kurdum, şimdi mi? şimdi kiramı ödeyemeyecek durumdayım, ama bununda altından kalkacağım ve en mutlu evliliğimi yapacağım. Ben bir aile özlüyorum, bir eş, bir anne özlemindeyim.

Ben ne kahveye gitmeyi severim, nede aylak aylak sokakta dolaşmayı. Ne işe yaramaz, işsiz, güçsüz sapsız arkadaşım var, ne de alkolik,… Ben bir ev istiyorum ve evimde de eş istiyorum, ama olmadı nasip değilmiş. Şimdilerde kanunlar yasalar çıkıyor, kadın hakkı kadın hakkı diye. Anlamıyorum ne hakkı? Daha ne hakkı? Bir sorum var şimdi onlara, erkeklik organını da isterler mi bizden, bence bu gidişle onu da isteyecekler.

Eskiden “kadına şiddete asla” diyen ben, ağlayan bir kadın görünce gözleri dolan yutkunan ben, şimdi sadece yönümü dönüyor ve yürüyorum ve hemen unutuyorum… Şiddete karşıyım ama benim gördüğüm bu şiddet ne olacak diye de sormadan edemiyor ve her gün içimde kaynayan ateşi söndüremiyorum.

Bir yandan da sessizce ve ümit dolu bir halde bekliyorum, güzel günleri. Haykırışlarım dualarla, Rabbimden istiyorum, boynumu bükerek. Soğuk bekar evlerinin karanlık köşelerinde ağlasam da zaman zaman, bu imtihanın zamanı dolacak bir zaman…Bu ümitlerle ve hiç bitmeyecek ümitlerle…

Okunma Sayısı : 8.158

Yorum yapın

“Erkeklerin de Yürekleri Var” için 30 Yorum

 1. yunus dedi ki:

  belli olmaz hayır gördügünde şer var , şer gördügünde hayır vardır

 2. esmasultan dedi ki:

  Yazdıklarınızı okurken içim ezildi. Ama nedense bazı noktaları atlayıp tek taraflı bakmış hep karşıdakini suçlu göstermişsiniz gibi geldi. Karşı tarafı da dinlemek isterdim açıkçası.

  Çünkü yazdıklarınızı aklım almadı. Nasıl bir bayan eşiyle ilişkiye karşı çıkar ve işine gelirse böyle der, inançlı olduğunu iddia eden hangi kadın eşini adını söylemeye bile utandığım yerlere gitmesi için teşvik eder?

  Farzedelim ki böyle biri var, evlenmeden önce hiç mi farkedilmez sıkıntılı bir yanı olduğu?

  Beyefendi bence siz seçiminizi yaparken yanlış yollardan geçmişsiniz. Karşınıza böyle biri çıkmış olsa da Türk kadınlarının tümünü kötülemeye hakkınız yok.

  • beyazmelek dedi ki:

   esma sultan hanım.beyefendi zaten türk kadınlarının hepsini kötülememiş.nedir bu hemen savunmaya geçmeler? kişi sadece yaşadığı sıkıntıları anlatmış ve sizin dediğiniz gibi kadınları kötüleseydi tekrar yuva kurmak istediğini beyan etmezdi.o sadece mutlu olabileceği bir yuva istemiş Rabbim den.Allah inşallah karşısına çıkarır mutlu olacağı kişiyi.ben gayet samimi buldum yazısını tabiki de karşı tarafından dinlenmesi gerekir ama burda amaç o değil zaten.sadece rahatlamak için yazılmış bir yazı.ama siz görmesenizde böyle kadınlar var ve olmaya devam edecek.

  • Ademoğlu dedi ki:

   Hanım efendi sen niye üstüne alınıyorsun adam türk kadınlarına ne demiş kendi boşandığı karısından bahs etmiş ve tam aksine birgün karşıma istediğim gibi biri çıkacak diye bitmeyecek ümütlerimle bekliyorum demiş sende o kadın gibimisin ki üstüne alınıp Türk kadınlarını hepsini kötülediğini söylüyorsun

  • esmasultan dedi ki:

   Tekrar okuyunca tüm kadınlara yönelik bir şey göremedim. Haklısınız beyefendiyi suçlamışım haksız yere. Özür dilerim. Aklımda bu yazıda “bir daha türk kızları mı uzak olsun” gibi bir cümle kalmıştı. Belki de başka konunun yorumlarında okudum oradan aklımda kaldı.

   Elahmdülillah burada anlatılan hanımla uzaktan yakından alakam yok. Allah öylelerini uzak etsin bizden

 3. rukiye dedi ki:

  Yazdığınız yazıyı çok üzülerek okudum. Benzer yaşanmışlıkları bir kadın olarak yaşadım ben de…Sizin çok uzun sürmemiş şükür…Ben 11 yıl boyunca mücadele ettim. Aslında ikimiz de farkındaydık bu mücadelenin birgün biteceğini…Çünkü pırlanta gibi iki evladımız vardı. Olmadı ve bitti şimdi o yoluna başka bir kadınla devam etmek için kollarını sıvadı bile…Yazıkki bir kadın olarak sizin için bu durum çok da kolay değil hayat devam ediyo diyor çevrem ve sen de birgün yeniden evleneceksin. Ama ya kaybettiğim güven duygusu??? yeniden deneyebilir miyim? Hele ki şuan kimsenin kimseye güveninin kalmadığı bir dönemde…Çalışıyorum bir işim var geçimimi kendim sağlıyorum şükürler olsun ki; ama ya o çıldırtan yalnızlık duygusu….

 4. Turgut dedi ki:

  Ah be kardeşim. Evlenmeden önce neden dindar bir eş seçmedin? Kocasına karşı haklarını, vazifelerini bilen, şuurlu bir hanımı neden tercih etmedin? Nefsin ön planda tutulduğu bir ailede bu tür problemler olabilir. Oysa nefsin değil, İslamiyetin ön planda tutulduğu ailelerde bu tür problemlerin olması çok zordur. Olsa bile her iki tarf ta şuurlu olduğu, birbirlerine karşı vazifelerini bildiği için çözüm çok kolaydır. Sadece dış görünüşe bakarak eş seçmek ahmaklıktır.
  Mutlu bir yuva kurmak isteyen en başta eş seçimine dikkat etmeli. Evlilik ile ilgili konulardan, eşlerin birbirlerine karşı olan vazifelerinden bi haber olan biriyle evlenip, sonra mutlu yuva özlemi çekenlere hayret edilir. Sadece evlenilecek kıza değil, ailesine de dikkat etmek lazım. Aileler yüzünden boşananların sayısı az değil.
  Ama olan olmuş. Ne diyeyim, Allah yardımcın olsun.

  • ABDULLAH BİR dedi ki:

   İyi niyetinizden şüphe etmemekle birlikte çok “saf” olduğunuzu düşünüyorum Turgut bey. Ben aynen dediğiniz gibi yaptım. Kendime eş değil çocuklarıma anne seçtim. Bekarlığında Tamamen siyah giyecek kadar Radikal bir kadınla evlendim. ama şu an geldiğim nokta Yukarıda ki Adem in bir adım gerisi, fiilen boşanmış, resmen boşanmanın eşiğindeyim.

   Özetle

   Sizinde dediğiniz gibi “görünüşe kanmamak lazım”. Yani hiç birşey göründüğü gibi değil. Eş adaylarına da kavun muamelesi yapacak halimiz yok değil mi?

   • Turgut dedi ki:

    Bana saf diyorsun ama yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okusan ne demek istediğimi iyi anlarsın.Madem anlamayacak kadar safsın o zaman biraz daha açayım.

    Bir kadının bekarlığında siyah giyinmesi onun “Kocasına karşı haklarını, vazifelerini bilen, şuurlu bir hanım” olduğunu da, “evlilik ile ilgili konuları, eşlerin birbirlerine karşı olan vazifelerini” bildiğini de göstermez.Dindar olmak için tesettür şarttır ama herşey demek değildir.Tek başına tesettür ile dindar olunmaz.Tesettürlü olan ama dini bilgisi zayıf,din cahili olan birine dindar denmez.Dindar bir eş ifadesinden maksadım; Dinin diğer yönleri haricinde, ailede eşlerin birbirlerine karşı hak ve vazifelerini bilen, evlilik ve aile hayatına mahsus konularda da şuurlu olan hanım demek istedim.Dindarlık aynı zamanda güzel ahlak demektir.Tesettürlü ama huyu bozuk bir kadın dindar değildir.

    Kısacası bekarlığında tamamen siyah giyinen, ancak evlilikteki yerini,başta cinsel konular olmak üzere eşine karşı hak ve vazifelerini bilmeyen, kötü ahlaklı kadın, benim yazdığım dindar kadın tarifine uymaz.Radikal olabilir ama dindar olamaz!

    Eş adaylarına kavun muamelesi yapacak halimiz yok diye yazmışsın.Evlilik görüşmesi diye birşey var hiç duymadın mı?

    Teferruatlı yazarsam çok uzar. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az demişler.

    Tabi yukarıda yazdıklarımı okuyanlar böyle bir eşi bu zamanda nerede bulacağım diyebilirler.Haklılar da. Allah-ü teala’ya samimi olarak dua etmek, biri çıkınca , istihareye de başvurmak lazım.

    Sizin gibilere söyleyecek sözüm ise imtihanınız zor ve ağır,damdan düşenin halini damdan düşmüş bilir.Sabredin ve dua edin. İnşallah durumunuz düzelir.

    • ABDULLAH BİR dedi ki:

     Sizin için kullandığım “Saf” ifadesini “temiz yürekli, art düşünceli olmayan, safiyane” anlamında zikretmeme ve amacım size hakaret etmek olmamakla birlikte cevabınızdan anladığım kadarıyla sizi kırmışım. özür dilerim, hakkınızı helal ediniz Turgut bey.
     Diğer taraftan eski eşimin zahirdeki dindarlığını anlatmak için kısaca “Siyah giyim” nitelemesini kullanmıştım. Bu nitelemenin içerisinde Kur’an, sünnet, Hadis, Kelam vb islami bilgiler konusunda da eski eşim “DİNDAR” denebilecek kadar ilim ve ilk zamanlar bunları hayatına uygulayacak kadar bilgi sahibi idi. Fakat ne olduysa sonradan oldu. Yukarıda bu kadar açıklamaya girmesemde asıl anlatmak istediğim bunlardı.

     Bence asıl mesele biz erkekler “DOĞRU YOLU BİLMEKLE DOĞRU YOLDA İLERLEMEK AYNI ŞEY DEĞİLDİR” ifadesinin ne anlama geldiğini tam olarak anlamadan “doğru yolu bilen kadın daima ve mutlaka o yolda da ilerler” düşüncesiyle yanlış insanları kendimize eş seçtik. Zaman ,içerisinde Bunun böyle olmadığını öğrendik ama bize bir ömre veya gençliğimize maal oldu.

     Şimdi bana deseniz ki “bir daha evlenecek olsanız kriterleiniz ne olur” Size vereceğim tek cevap; Büyük konuşmak istemiyorum ama

     -Asla bir Türk kadını ile evlenmem.

     Çünkü müslümanda olsa

     “KADIN, BİLİNÇLİ DE, TAKVALI MÜSLÜMANDA OLSA ÖNCE KADINDIR. HELE TÜRKİYELİ KADINLAR İKİ KEZ KADINDIR”

     SELAM VE SAYGIYLA

     • Turgut dedi ki:

      Helal olsun kardeşim.

      Hürmetlerimle.

     • Salurlu dedi ki:

      gece gece bu yoruma çok güldüm hakkınızı helal edin…
      “KADIN, BİLİNÇLİ DE, TAKVALI MÜSLÜMANDA OLSA ÖNCE KADINDIR. HELE TÜRKİYELİ KADINLAR İKİ KEZ KADINDIR”

 5. neslihan dedi ki:

  Allah yardımcınız olsun.
  Herkes bir imtihan yaşıyor sizin ki de böyleymiş demek ki ama yaşadığınız olay üzerinden değerlendirerek bütün kadınları bir kefeye koymayın.
  Ben de farklı şeyler yaşadım erkeklerden soğuduğum dönemlerde oldu ama geçti elhamdülillah.
  Çok zor bir zamanda yaşadığımız doğru ama iyi insanlarda var.
  Yaşadıklarımızdan alacağımız derslerdir bize kar kalan.
  Siz fazlasıyla fedakar ve iyi niyetli davranmışsınız.
  Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

  • TİBET dedi ki:

   Büyük geçmiş olsun kardeşim.

   Evlenmezden önce evleneceğimiz kişiyle mutlaka cinsel uyumumuz olup olmadığını konuşarak anlamaya çalışalim.Bir çok kadının kocasını günahevine gönderdiğini duymuştum. Evlenipte evlibekar olmak trajikomiktir.
   Demek ki neymiş, bazı insanlar evliliğe girerken gayet bilinçli! ne istediğini iyi biliyor. Paranın altının hesabını çok önceden yapmış.Kadınlığının yetersiz olduğunu çok iyi biliyor.eBuna rağmen prestij kazanmak için evleniyor ve boşanıyor, evlenirken evde kalmaktan kurtuluyor, boşanırkende mağdur konumunda.

   Evlilik içinde bile eşi iyice tanımadan çocukl yapmamak gerek.Tanımadığımız bir kadını çocuğumuza nasıl bakıcı tutmazsak yeterince tanımadığımız bir kadını anne yapmak acele hareket edemek bana göre. Evlilik öncesi testlerle oturup konuşarak gözlemlerle kişiliğin bir kısmını tanıyabiliriz. e Bir kısmınıda evlilik içinde tanıyabiliriz.

   Kadınların çoğu evlenir evlenmez hamile kalmak isterler. Bu kesinlikle bilinçli bir planın ilk parçasıdır. Onlar bu konularda erkeklerden çok bilinçliler. Erkekler tabirimi mazur görün ahmaklık derecesinde safca davnıyorlar.

   Bu işe fesat sokulduğu en başta belli olmuş zaten.Maç hükmen belli.Uzatmaları oynamanın bir gereği varmı.Kurt kuzu postuna girmiş ve sivri dişlerini yeterince göstermiş.Ama biz hala gözümüzü kapatıp burnumuzun dibinde haykıran acı gerçeği iyi niyet adına görmezden geliyoruz.

   Sonuç: İyi niyet kötü sonucu değiştirmez. Evliliği servet avcısı gören kadınlara dikkat etmek gerek.
   Cinsel açıdan soğuk kadınlara dikkat etmek gerek.Ağırbaşlı kadınla somurtkan ve çatıkkaş kadını ayırt etmek gerekirı.Kadın evindel cilveli olmalı hoş sohbet tatlı dilli güler yüzlü bakımlı olmalı. Dışarda ağırbaşlı olmalı.
   Her zaman savunduğum bir tez vardır.Öğrendikler

   • TİBET dedi ki:

    Bilgisayarın azizliğine uğradım:-) Her zaman savunduğum bir tez vardır. Öğrendiklerim bu tezimi güçlendiriyor. Kadınlar erkeklere asla bir şey yapmıyor. Erkekler kendisine yapıyor.Erkekler kendi koyduğu yasalarda kendileri boğuluyorlar.( Kötü niyetli kadınlar) Kadınlar erkekleri elde etmenin binbir yolunu biliyorlar. Erkekler bu konularda farkındalık oluşturmadan evliliğe giriyorlar ve farkına variğdıklarında iş işten geçmiş oluyor. Cehaletimizi, bilgisizliğimizi, tembelliğimizi, kendimize söylediğimiz yalanları bir de kader diyerek kadere yüklüyoruz.Bu kaderciliktir ve bahane üretmektir. Erkekler bu kafada olduğu sürece daha çok şamar yerler ve hakediyorlar.Çünkü zarara rızasıyla girene acınmaz.

    • zuzu dedi ki:

     herkes siz kadar bilinçli değil ve kadınları sürekli plan uygulayan kişiler gibi görmüşsünüz erkekleri tammen iyi niyetli kişiler olarak yorumlamışınız

 6. O Ademin birisi dedi ki:

  Okumak zorsa bu kadar yaşamak kimin haddidenir, hangi sabrın işi, hangi annenin duasının verdiği güçtür bu.Ademde değil maharet aldığı dualardadır. Şükürler olsun bu sınavda bitmiştir…

 7. tuğba dedi ki:

  bu yazıdan sonra bi daha anladımki,prensiplerimiz olmalı ve bunlara aykırı bişey olduğunda orda dur diyebilmeliyiz..çünkü zaman ilerledikçe üst üste saçmalıklar birikiyo.düzelme olmuyo…

 8. humeyra dedi ki:

  Okuyunca o kadar kötü oldum ki..Rabbim o güzel gönlüne göre bir eş ve aile nasip etsin sana inşallah..

 9. Ya Huu dedi ki:

  kardeşler , ne yaparsanız yapın bazen başa gelen çekiliyor. imtihan alemi, çok müslüman dersiniz. en itimat ettikleriniz referans olur. bir de bakarsınız namazı dahi siz zar zor kıldırırsınız. her türlü özveriyi yaparsınız. eminim ki yazıdaki arkadaş bir psikolog gibi davranmıştır. tatlı tatlı konuşarak tedavi ettirmeye çalışmıştır. ama karşıdaki buz kesilmiştir. aynı hastalık eğer bu kardeşin başına gelseydi. erkekte bir sıkıntı olsaydı. 3 gün sabretmezdi o kıymet bilmez bedbaht. 3 güncük sabretmezdi. anında boşanma davası açar, erkeğin kusurunu bahane eder rezil eder bütün malını mülkünü alır ki almış zaten giderdi. bunlar yaşanmış olaylar. aynısına %90 benzer bir olayı da yaşayan arkadaşım var. çok iyi tanıyorum o tür kadınları.

  • Ali dedi ki:

   Bu namaz konusunda da hayatta bir kere söylersiniz.Devamında kılmıyorsa o kişiye birdaha söylemek onu bunun yüzünden huzursuz etmek az bir imanı varsa onu da alır götürür.Geride çöp kalır.Bu yüzden ibadetin dahi ısrarını üstelememek gerek.Eşiniz-çocuğunuz dahi olsa kendi hesabını kendi verecek bunu unutmayın.Az bir imanı varsa da ondan etmemek lazım insanları.

 10. NUR dedi ki:

  kardeş ALLAH c.c yardımcınız olsun inşallah bu sabrınızın karşılığını alırsınız atalarımız sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş derler o yüzden 2 kez çok iyi düşünerek ve tanıdıktan sonra karar verin ama beraber yaşamayınca insanları tanıyamıyorsunuz sizin gibi aileye yuvanın kutsiyetini kavramış bir insan bulursunuz

 11. ESİN dedi ki:

  BİRYANDA ÖZVERİLİ KADIN VE KIYMETİNİ HİÇ BİLMEYEN ERKEKLER…….BİRYANDADA ÖZVERİLİ ERKEK VE DEĞERİNİ BİLMEMİŞ KADINLAR…….DEMEKKİ İMTİHAN BU OLSA GEREK BİR İYİYE BİR KÖTÜ HEP DENK GELİCEK…MEVLAM HEPİMİZİN SONUNU SELAMET EYLESİN..SONUNDA GÜLENLERDEN OLMAK DİLEĞİYLE..

 12. tarık dedi ki:

  Şunu bilir şunu söylerim: Bir kadınla evlendiğinizde eğer o kadının anne babasıyla da evlendiğinizi anladığınız anda o evlilik biter. Genelde erkekler için anne kuzusu derler ama asıl kadınlar evlendiklerinde kocalarıyla değil de kendi anne babalarıyla evlendiklerini sanıyorlar.

  Bekar ve evlenmek isteyen erkeklere tavsiyemdir: Mümkünse annesiz babasız yetim öksüz kadınlarla evlenin. İnanın bana kadın anne babasına bağlıysa(hastalık derecesini söylüyoruz, herkes anne babasını sever bağlıdır) yatakta beraber olduğunuz karınız değil, onun babası annesidir. İnanın abartmıyorum, öyle anne baba var ki damatına sen kızımla neden sevişmiyorsun diyebilşiyor çünkü kız babasına bile damatın benimle sevişmiyor diyebiliyor.

  Yok beni seviyor, yok aşık, yok ailemiz sadece ikimizin demeyin. Kadınların önemli bir kısmı her haltı annesine anlatır, anne insan değil şeytan ise hayatınızı zehir eder. evlenmeden önce analiz edin, anne babaya aşırı bağımlı kadından asla size eş olmaz.

  birader senin düğün takılarını almışlar, bazılarının eşinin annesi eşinin maaş kartını alıyor, kızı ses çıkarmıyor :)) haline şükret.

 13. kerim tekin dedi ki:

  aslında uzun uzun yorum yapmak gerekir bu konuya ama Allah başa vermesin demek lazım. Bazı anneler kızlarının yanındna ayrılmamasını isdiyorlar. bu tür annelerinin nasıl yaşadığını başındna neler geçtiğini bilmek gerekir. Bilemediğimiz içinde sonucları toplumu olumsuz etkiliyor.

  • zuzu dedi ki:

   dört şeyi sıralarmısnız biri dindar olan diğerleri nedir

   • tarık dedi ki:

    “Bir kadın dört şey için nikahlanır: malı, hasebi, güzelliği veya dini için… Dindar olanı tercih edin ki, eliniz dert görmesin.” (Buharî, Nikah, 15)

 14. fatoş dedi ki:

  dünyada böyle insanlarmı varmış..imtiham dünyası..rabbim yardımcınz olsun..

 15. yusuf sami can dedi ki:

  kardeşim damdan düşenin halini damdan düşen bilir.ALLAH yardımcın olsun

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Ne çok tatlı ol, yesin bitirsinler Ne çok acı ol, yesin tükürsünler...

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku