Kadınlar Darbelerin Maşası Oluyor

15 Nisan 2019Aile Tehlikede4 Yorum »

sudanMısır, yönetimi dışarıdan idare ediliyor,

Sudan ele geçirildi,

Etiyopya baskı altında,

Eritre ayarlandı,

Cibuti satın alındı,

Somali Allah kurtarsın,

Yemen kan ağlıyor…

Puzzle parçaları gibi yerleştirince rota çıkıyor. Planın amacı ve Sudan’daki hareketlerin ilerleme sürecindeki aktörlerde belli biraz açayım.

Batı basınında ‘Sudan’daki direniş hareketine kadınların damga vurduğuna dair yorumlar yapılıyor.

Sudandaki her üç göstericiden ikisi kadın

Müzik ve dans gösterilerin bir parçası,

Devrimin sembolü, dans edip şarkı söyleyen bu sefer kırmızı kıyafetli değil, bu sefer beyaz kıyafetli olan antik “Sudan Kraliçesi Kandaka” olarak da anılan bir kadın: Alaa Salah

ABD’nin Özgürlük Heykeli’ne benzediği yorumları yapılıyor.

Kadının yeri evidir” deyimi yerine “Kadının yeri devrimdir” sloganını attığı görüntüler internette herkese açık. Kimileri bu resmi “Bu fotoğraf dün, dünya gündemine umut veren bir fotoğraf olarak düştü.” Şeklinde yorumlanarak “kadın eliyle yapılan bir darbe” değil “Kurtuluş” olarak gösteriliyor.

Eylemler, ekmek ve yakıt zammına karşı başlamıştı. “Kadınların ne giyeceklerini ve nereye gidebileceklerini kısıtlayan yasalarla karşı karşıya” diye devam ediyordu.

“Herkese umut ve pozitif enerji vermeye çalışıyordu ve yaptı. Tüm Sudanlı kadınları temsil ediyordu, onlara ilham veriyordu, Sudanlı kadınların hikayesini anlatıyordu. Mükemmeldi.” diye manşetler atılıyor ve destekleniyor.

Söylemiş olduğu şarkının sözlerinde “Onlar bizi din adına yaktı” kelimeleri ile dram arz ediyor.

“Salah’ın üzerindeki beyaz elbisenin Sudan’da önemli bir ihracat ürünü olan pamuktan yapılmış bir elbise olduğu ve bunun profesyonel iş yaşamında çalışan kadınlar tarafından giyildiğini yazıldı.

Kulaklarındaki altın rengindeki küpelere ise “fedaya” adı veriliyor ve pek çok Arap ülkesinde olduğu gibi Sudan’da da dolunay, güzellik metaforu olarak kullanılıyor.

Videodan net bir şekilde görebildiğimiz Salah’ın yüzünde, yatay boyanmış çizgiler de var. Bunun muhtemelen Sudan’ın geçmişinden gelen ünlü halk kahramanlarından ilham alınarak yapıldığı söyleniyor.

“İlhamlarından en önemlisi ise, 19. yüzyıl başlarında Türk-Mısır işgaline karşı savaşta yer alan, aynı zamanda şair olan Mihera Bind Abboud olabilir” deniliyor.

Bu kadın görebilene yetiştirilip piyasaya sürülmüş bir istihbarat elamanından başka bir şey değil.

Peki Kandaka ne anlama geliyor? Sudan’ın antik tarihinde ülkeleri ve hakları için sert mücadeleler vererek güçlenmiş kraliçelere “Kandaka” deniyor.

Sudanlı sosyal medya kullanıcıları ise Alaa Salah’ın fotoğrafını bir umut olarak gördüklerini belirtip “Son otuz yıldır beklediğimiz an” diyerek paylaşıyorlar.

Sudanda ki kavgayı, ayaklanmayı, darbeyi iyi izle Türkiye!!!

Müslümanlar hiç uyanmıyor. Maalesef, taa ki parçalandıklarında akları başına geliyor o zaman da iş işten geçmiş oluyor.

Türkiye de kadın buluşması adı altında yapılan toplantıda “Efendiler, yarın Feminist Devleti ilan ediyoruz.” söylemleri yankılanıyor.

Bazı dernekler ayaklandı yürümeye hazır bekliyor.Bu durumda ne yapabilir ki?
Neden olaylara dar bakıyoruz? Sudan hükumeti ayaklanmayı engelleyemedi.

Sadece Feminist ve LGBT derneklerinin değil, haksızlıkların arkasındaki güç yani şeytani akıl, Mısır da, Sudan da, Etiyopya da, Eritre de, Cibuti de, Somali de ve Yemen’de de vardı ve aynıydı.

Amaç aynı, kadın eliyle erkekleri zaafa düşürüp, devleti, milleti, vatanı parçalatmak. Sokağa çıkan feministlerin ve cinsiyetsizlik savunucularının yanında, bizim masum ama maalesef şuursuz kadınlarımızda aynı safta yer tutacak. Kocası, oğlu ve babası hapiste olan Müslüman kadınlar da bu oyuna destek vererek aynı safta el ele tutuşacak.

Kadın düşerse aile, aile düşürse vatan düşer. Devletimize, vatanımıza sahip çıkalım.

Yazan: Ana Yüreği/ www.cocukaile.net

Okunma Sayısı : 14.343

Yorum yapın

“Kadınlar Darbelerin Maşası Oluyor” için 4 Yorum

 1. ANA YÜREĞİ dedi ki:

  Editor: Yorumunuz fazla siyasi yorum icerdigi icin burada siyasi tartismalarin olmasini istemedigimiz icin yayinlanmadi.

  • ANA YÜREĞİ dedi ki:

   Ben bu sitede hakaret edenleri, beddua edenleri, lanet edenleri okudum. Bunları siz yayınladınız. Benim yazdığım yazı siyasi değildi ki. Küfür, lanet içermiyordu yalnız HAKK tı bu yüzden yayınlamak zor oldu herhalde.
   Kademe, bakanlara hatta Cumhurbaşkanına bile yazılan yazılar siyasi değil miydi?

 2. Uğur 017 dedi ki:

  Deccal en çok kadınları ve Yahudileri aldatacak ve kullanacaktı zaten…

  Hadis-i şeriflerde haber verildi ki açık tenli (ahmer: kırmızı, pembe, açık tenli) Mesih-i Deccal (sahtekar mesih, sahte kurtarıcı) en çok Yahudiler ve kadınları aldatacak. Tam da bu gerçekleşiyor. “Elit Beyaz Adam” İsrail devleti ve soykırım söylemi etrafında Yahudileri aldatıp kullanıyor en çok ve de kadın hakları söylemi etrafında kadınları. Yahudileri Müslümanlara karşı ve kadınları toplumun direği olan erkeklere karşı kışkırtıyor.

  İşte böylece derim ki sahih senedli hadislerdeki açık tenli Mesih-i Deccal muhtemelen tek bir adam değil, bir adam tipidir, Sömürgeci Elit Beyaz Adam’dır, ki gerçekten de en çok Yahudiler ve kadınları aldatıp kullanıyor.

  • Efsun dedi ki:

   Yahudiler mi aldatılıyor? Yahudiler kadar uyanık birbirine dinine kutsalına sahip çikan bir millet daha yok. Dünyayı ele geçirdiler her uretilen ürün onların butün bankalar dolarlar onların. Ne konuda kandırılıyorlar. Asıl dünyayı ayakta uyutan kolesi yapan onlar siz hangi yahudilerden bahsediyorsununuz? Zaten dunyada 10 milyon yahudi ya var ya yok. 70 milyar insan var ama hepsi 10 milyon yahudi edemiyor.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Güzel ahlak; cömertlik, bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür. “ Hasan-ı Basri

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku