Bugünlerde

35_bSon yazımdan sonra epey bir zaman geçti. Uzun zamandır klavyenin başına oturup yazamadım da. Bu yıl radyo ve gazete yok hayatımda. Çocukla Gelişim programları kapsamında eğitimlere devam ediyorum. Eğitim sonrasında hanımlarla iki haftada bir kitap buluşmaları yapıyoruz. Değişmek bir süreç istiyor ve insan kendine sabrı, şükrü ve yöntemleri hatırlatacak insanlarla birlikte oldukça bunun mümkün hale geldiğini görüyor. Benim de içimi diri tutan, beni heyecanlandıran buluşmalar oldu bunlar.

İnşallah yakın bir zamanda bir kitapla buluşacağız . Bu da benim için oldukça heyecanlı bir durum. Kİtap vesilesiyle ebeveynlerle buluşacak olmak, bu sefer yazan olmak çok hoş tecrübelerden olacak eminim.

2016 yılından günleri eskitirken elime kalem kağıt alıp yapmak istediğim şeyleri yazmıştım. Yazmanın ilginç bir hali var. Kendine söz vermek gibi, dua etmek gibi yazmak. Zamana bırakılmış yön bulma pusulası gibi aynı zamanda.

İnşallah kitapla da çıktıktan sonra yine eskisi gibi daha düzenli ve sık yazmayı diliyorum. Zamanı genişletmeyi, kullanmayı, bereketlendirmeyi daha iyi öğrendikten sonra elbette.

Büyük kızım ikinci sınıfta artık. Küçükse üç buçuk yaşında.

Her gün beni sevindiren, düşündüren, şükre sevkeden, zorlayan , "bunu anı diye bırakırız " diye düşündürten pek çok şey yaşıyoruz birlikte. Onların gözünden hayata bakmaya çalıştığım, sınıfta kaldığım, iyi ki dediğim pek çok şey demek bu aynı zamanda.

Büyüyoruz hep birlikte... Düşe kalka... Dizlerimizi acıtarak... Ve gülümseyerek...

Sizin hayatınızda neler oluyor bugünlerde?

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

4 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz