Tayyip Beyin Kızı Olsaydı...

sümeyye erdoğanTayyip bey Cumhurbaşkanı olmasaydı da sadece baba olsaydı, kızı erken evlendi diye damadı hapiste olsaydı, ve kızı maddi ve manevi problemlerle boğuşsaydı, torunları babasız büyüseydi yine erken evlenenler tecavüzcü sayılır mıydı?

Tayyip bey yine de erken evlenlere bu cezaların gelmesine razı olur muydu?

Kızının gözyaşları kalbini titretmez miydi?

Erken evlenenlerin çocukları babalarına sarılamıyor, babaları varken babasız büyüyorlar.

Erken evlilik mağduru erkekler yıllar sonra ailelerinden koparılıp, hapiste gerçek tecavüzcülerle aynı koğuşu paylaşmanın üzüntüsünü yaşarken, hanımları ve çocukları dışarıda korumasız kaldılar.

Kadınları kocalarından koruyan devlet (!) onları ve çocuklarını pek çok tehlikeye karşı açık bıraktı. Bu kadınlar, hem babasız çocuk büyütmenin zorluğunu yaşıyorlar hem de maddi sıkıntılarla boğuşuyorlar.

Aşağıdaki ses kaydı erken evlendiği için kocası geçen yıl hapse atılar üç kız çocuğu ile yapayalnız kalan, aç kalan susuz kalan, kendi de babasız büyümüş bir hanıma ait.

İki gün önce aylardır ödeyemediği için suyu kesilmiş. Suyu açılsın diye devletin sosyal güvenlik kurumuna gitmiş, eli boş dönmüş, içi dolmuş bana derdini anlatmak için ses kaydı göndermiş. İznini alarak yayınlayorum.O ve onun gibi erken evlilik mağdurlarının yaşadığı sıkıntının bir parçasını anlamak adına.

Ve herkese soruyorum. Sizin oğlunuz erken evlendi diye tecavüz suçundan 16 yıla kadar hapis cezası alsaydı yine bu kanunlara destek olur muydunuz?

Ve bu oğullar, bu kızlar, parti başkanlarının, bakanların, milletvekillerin kızları, torunları olsaydı yine erken evliliği tecavüz sayarlar mıydı?

Damatlarının hapiste yatıp kızlarının, torunlarının dışarıda perperişan olmalarına gönülleri razı olur muydu? Evet diyenlerin Allah başına versin.

18 yaş altı genç evlilik bu ülkenin gerçeği, bunun böyle sopa sallayarak, ağır cezalarla durduramazsınız. Belki eğitimle azaltabilrsiniz.

Yoksa hırsızlar, katiller gerçek tecavüzcüler dışarıda gezerken, aile babalarını hapse tıkar, kadınları ve çocukları da dışarıda savunmasız bir başına bırakırsınız.

Kocalarından koruduğunuz bu kadınlar başka erkeklere el açmak zorunda kalıyorlar. Bu mudur devletin koruması? Yazık çok yazık!

Erken evliliğe karşı olan Emine Erdoğan'ın kızı, damadı, torunları bu zulümleri yaşasalardı Emine hanım bir anne olarak baktığında bunlara razı olur, yine erken evlilik için ağır cezalar savunur muydu? Gelecek olan affı durdurmak için mi yoksa af olsun diye mi mücadele ederdi?

Bu gözyaşlarını döken kişi Tayyip beyin kızı olsaydı, bir baba olarak bunlara razı olur muydu?

Bu memleketin evlatları için neden razı oluyor?

 

[video width="636" height="480" mp4="http://www.cocukaile.net/wp-content/uploads/2018/04/sm2.mp4"][/video]


Bunlar da ilginizi Çekebilir

9 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz