Cumhurbaşkanı Sırtını Kadınlara mı Dayamalı?

13 Mart 2018Sema Maraşlı23 Yorum »

7_bKADEM Hatasını Anladı mı?

12.03.2018 günü Kadem Derneği “Bu Ses Bizim Sesimiz” diye bir bildiri yayınladı. Bildiri şöyle başlıyor:

“Son günlerde ülkemizde, toplumu ayrıştırıcı, kin, nefret ve düşmanlığa sevk edici, kadın-erkek arasına sevgisizlik, güvensizlik, husumet tohumları ekmeyi amaçlayan bir kampanyanın kimileri tarafından bilinçli şekilde tırmandırıldığı dikkat çekmektedir.”

Bu kampanya ile ülkemizde bir taraftan kadınların ve çocukların dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar ağır bir saldırı altında olduğu imajı yaratılmaya çalışılırken, diğer taraftan da bunu durdurmaya dönük toplumsal, siyasal ve dini reflekslerimizin yok edildiği algısı yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır.”

Allah’ım çok şükür KADEM yaptığı hataları fark etmiş, diye sevindim. Zira yukarıda söylenen şeylerin hepsini KADEM yaptı.

#hangiyüzle

#CinsVarCinsVar gibi kampanyalarla

videolar ve kamu spotlarıyla  “toplumu ayrıştırıcı, kin, nefret ve düşmanlığa sevk edici, kadın-erkek arasına sevgisizlik, güvensizlik, husumet tohumları ekmeyi amaçlayan kampanyaları” fazlasıyla yürüttüler.

Yazının devamını okuyunca anladım ki KADEM hatasını falan anlamamış, tam aksi kim olduğu belirsiz birilerini suçluyor. Arkadaş sen önce kendine bak, demezler mi?

#CinsVarCinsVar  gibi erkekleri aşağılayan videolar, erkekleri hayvandan aşağı tutan kampanyaları Mor Çatılar, PKK lı feminist kadın dernekleri bile yapmadı. Çıkıp şimdi kimi suçluyorsunuz?

Meğer bu yazının amacı Cumhurbaşkanı’nın   8 ve 9 Mart 2018’de yaptığı dinin güncellenme ile ilgili sözlerine destek vermekmiş. İşin din ve güncellenme bölümüne hiç girmeyeceğim o başlı başına ayrı bir konu, bu konuyu hocalara bırakıyorum.

Bildiri şöyle devam ediyor.

“Ülkemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyaseti döneminde bütün alanlarda olduğu gibi özgürlükler alanında da önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Kadınların ve çocukların hayatlarındaki olumsuzlukları giderme ve vicdan hürriyeti noktalarındaki gelişmeler, bu ülkede yaşayan herkesin malumudur.”

Tabii kadınlar epeyce özgürlük elde ettiler. Kadınlar; iç çamaşırı sayılacak şortlarla  sokakta gezebiliyorlar, çok rahat küfürlü pankartlar taşıyabiliyorlar, aile kurumuna küfredip, erkek iktidara rahatça sövebiliyorlar, bir sözle erkekleri hapse tıkabiliyorlar…

“Daha ne olsun, diyorlar mı peki. Hayır, tabii ki de.

“Cumhurbaşkanı diktatör, özgür değiliz…” diyorlar. Daha ne istiyorlar acaba? Yollara yatak atıp kediler gibi ortada çiftleşmek, eşcinsel ilişkileri ortada yaşayabilmek istiyorlar herhalde.

Ben korkuyorum bizim dindar görünümlü kadınların modernlik merakı ile (içlerinde hainler de var) hükümet üzerinde baskı kurarak özgürlüklere doyamayan kadınlara destek olacaklar ve onların her istediği olacak.

Tabii kadınlara özgürlük verilecek, diye erkeklere yapılan zulümler de hepimizin malumu.

Yazının devamı şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuda yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkürü bir borç biliyor ve tarihi açıklamalarının destekçisi olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz.

Başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere etkili ve ilgili devlet kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, medyayı ve üniversitelerimizi, bu vizyona destek vermeye çağırıyoruz.”

Tabi tabi hep birlikte destek olun ve Kur’an-ı Kerim de ne kadar kadınların hoşlanmadığı âyetler varsa güncelleyin. Devlet kurumları ile halkın arasın fitne fesat sokun.

Ve 300 e yakın Anadolu’ daki kendi çapında faaliyet gösteren kadın derneklerine imzalatmışlar.

Cumhurbaşkanı, Sırtını Kadınlara Dayamalı mı?

Sayın Kademciler,

Siz Cumhurbaşkanı’na zarar verecek bir şeye destek olmasanız biz şaşarız zaten!

Hocaların yaptığı beyanları ben de onaylamıyorum, zira uslup bazen her şeydir.  Madem ki sözleri medyada yer alıyor, yanlış anlaşılmaya müsait sözleri söylemesinler. Kur’an-ı Kerîm’den ve Rasulullahın sözlerinden bi haber, tevhidin anlamını bile bilmeyen halka, ince detayları  kendi yorumlarını da katarak vermeyiversinler.

Şimdi KADEM bu beyanla ne yapmaya çalışıyor? Güya Cumhurbaşkanı’na destek çıkıyor.

Cumhurbaşkanı KADEM’e sırtını dayayıp, attığı yanlış adımlara devam etmeli mi. Bütün dertleri bu. 

Bir kere bırakın Cumhurbaşkanı’nı fiziki ve duruş olarak kadından daha güçlü yaratılmış erkeğin narin, nazenin yaratılmış kadına sırtını dayaması itici bir kere.

Mesala Oscar törenlerini aratmayan ihtişamlı  “Enerji veren kadınlar” gecesinde Enerji Bakanı Berat Albayrak (O gece ile ilgili daha yazacak çok şey var da şimdilik kalsın)  konuşmasının annesine ve eşine teşekkür bölümünde “Sırtımı dayadığım, yoldaş olan, eş olan çok değerli eşime teşekkür etmek istiyorum.” dedi bana çok itici geldi.

“Yanımda olan, bana destek veren, güç veren…” dese tamam da “sırtımı dayadığım” ne demek? Kocanın sırtını eşine dayaması kadına ağır gelir.

Günümüz kadın ve erkeğin temel çıkmazı bu. Kadın fıtratı; güçlü bir erkek istiyor, modernizm güçlerini kadına teslim etmiş bir erkek istiyor. Kadınlar yaratılış ve modernizm arasında mutsuz oluyorlar. Modernizmin tuzağına düşmüş erkek de ne yapacağını nasıl davranacağını bilmiyor.

Velhasıl bu ikilem de KADEM Cumhurbaşkanı’nı da tuzağa düşürmeye çalışıyor. “Sen bakma eleştirilere, sırtını biz kadınlara daya, yola devam et…” diyorlar.

Bir taraftan da “Erkekler puh puh, e’e’e kötü, şiddet yanlısı, onlara güvenme, biz kadınlar meleğiz, sen bize sırtını daya, ne zaman devrileceğimiz belli olmaz ama sen yine bize güven…” mesajı veriyorlar.

Eğer Cumhurbaşkanı bu tuzağa düşerse, yamulan sırtını bir daha doğrultamaz. Şu günlerde özellikle Cumhurbaşkanı’nın tutarsız sözleri oldu. Anladığım kadarıyla etrafnında hain danışmanlar ve ahmak destekcileri var.

Sayın Cumhurbaşkanım,

Lütfen acilen danışmanlarınızı bir gözden geçirin,”Ama onları kızdırmayalım’ gibi cümlelerle sizi din düşmanlarının safına çekmek isteyenleri silkeleyin. Siz Allah’ı ve mü’minleri kızdırmayın.

Etrafınızda sizi yanlış yönlendiren kadınları uzunca bir tatile gönderin ya da susma orucuna girsinler.

Kendinize Haktan yana, mazlumdan yana, dini özümsemiş iyi bir ekip kurun.

Hocaları değil; sapıkları, tacizcileri iki saat içinde serbest bırakan ve medyada hükümeti, tacizcilere destek çıkan, konumda bırakan hakimleri bir sorgulayın. Neden suçluyu serbest bıraktın, diye.

Serbest bırakılan kişi gerçekten masumsa onun araştırması iyi yapılıp, iftira atanlara ağır cezalar verilmeli, medyada yayınlanmalı ki iftiraların önünü kapansın.

Sırtınızı ne kadınlara ne erkeklere dayayın. Sırtınızı Allah’tan gayri kimseye dayamayın. Zalimlerin hoşnutluğunu değil, mazlumların duasını almaya bakın.

“De ki: “Allah’ın bizim için yazdığından başkası, bize asla isabet etmez. O, bizim Mevlâmızdır. Onun için, mü’minler yalnız Allah’a güvenip dayansınlar.”  (Tevbe suresi,51.âyet-i kerîme)

Not: KADEM’ in toplumu ayrıştırıcı ve fitne çıkarıcı bir kaç kampanyasından örnek. İlk sırada bu kampanyadan faydalanan bir hakimin, eşiyle problem yaşayan erkeğe verdiği ceza var. Acaba bu cezayı uygulayan erkek ne hissetti? Eşine daha mı çok çiçek gönderdi yoksa başka şey mi?

IMG-20180112-WA0024

 

 

Konu ile ilgili yazılarım

 https://www.cocukaile.net/erkege-siddete-dur-de/

https://www.cocukaile.net/ak-partiyi-kadinlar-bitirecek/

https://www.cocukaile.net/erkekler-de-insan-sayilsin-disilere-tapiyorlar/

Okunma Sayısı : 13.231

Yorum yapın

“Cumhurbaşkanı Sırtını Kadınlara mı Dayamalı?” için 23 Yorum

 1. NECMİ KILIÇ dedi ki:

  Değerli Hanım Kardeşim,
  Yazılarınızla yeni tanıştım.Yazılarınızı Kuran ve sünnet ışığında yazıyorsunuz,Şu ,bu otorite demeden…Allah razı olsun…Bu millet,Allah(c.c) ‘ı, Hz peygamberi, hayatına dosdoğru sokmadıkça, huzur bulamayacak. Rabbim, yardımcınız olsun.Yazılarınızı beğeni ile okuyor.Kaleminize sağlık.Allah, ilminizi artırsın.
  Allah’ın selamı üzerinize olsun.

 2. Aaa dedi ki:

  Siyasetten zerre kadar anlamıyorsunuz maden siyasi şeyler yazmayın

  • Abdullah Bir dedi ki:

   “MÜSLÜMALAR’ın DERTLERİYLE DERTLENMEK ve ONLARIN DERTLERİNE ÇARE OLMAYA ÇALIŞMAK” için siyasetten anlamak şart değil, İNSAN OLMAK yeter.

   Kaldı ki Sema hanımefendi sosyal hayatın içerisinde, aktif, siyasete vakıf ve entelektüel bir insan.

   Bence sen POLİTİKA (ikiyüzlülük) ile SİYASETİ (insan yönetme sanatı) birbirine karıştıracak kadar bilgisiz ve CAHİLSİN.

   Sonuç itibarıyla;

   Sema Hanımefendi inandığı dine ve değer yargılarına bağlı, vatanını, milletini seven ve MÜSLÜMAN BİR İNSAN.

   SEN NE KADAR İNSANSIN?

 3. Havva dedi ki:

  Değerli arkadaşlar..Burayı bir süredir takip ediyorum. Faydalı bilgilerin yanı sıra değişik bakış açılarını da görüyorum. Beyefendilerin dertli yorumlarını görünce üzüldüm. Hemcinslerimin eşlerine karşı olan tutum ve davranışlarını okuyunca üzüldüm doğrusu. Masum erkeklere iftira atılmasın. Züleyhalar Yusufları zindana attırmasın Allah korusun..Benimde ağabeyim var. Biraz ağır olacak ama şerli kadınların şerrinden Allah’a sığınırız.

  Allah’tan duam hanım kardeşlerimiz üzülmesin erkek kardeşlerimiz de üzülmesin huzurlu mutlu yaşasınlar bir ömür İnşallah..

 4. Emine dedi ki:

  Sema hanım yazinizla alakalı değil ama sizden bir ricam olacak. Son günlerde reyting rekorları kıran bir dizi var ” Sen anlat karadeniz ” ben diziyi izlemedim konusunu da net bilmiyorum ancak anlatılan kadarıyla erkeği kadına şiddet uygulayan , kötü göstermek isteyen bir tutum mu var acaba? Halkımızın çoğunluğu tarafından izlendiği için yanlış mesajlar varsa lütfen bununla ilgili bir yazı yazın halkimizi biraz olsun bilinclendirelim

  • Mert dedi ki:

   Feminizmin başarılı bir projesi ve çok tuttu. Feminizm bu ülkede her istediğini alır yapar. Çünkü kadınlardan korkan ve kadınların sırtından geçinen bir hükümet var malesef

  • Aadem dedi ki:

   Emine hanım erkeklerimiz , vatanını ve milletini düşünen hanımlar da bilinçli.Allaha şükür…Kadınları kullanarak vatanımız, namusumuz,serefimiz için canını verecek erkegimizi (askerimizi)mahvetmek isteyen bir kısım dişi teroristler ve onlara yardım ve yataklık eden vatan hainleri şunu unutmayın.Mahvetmeye çalıştığınız erkekler surda,silopide, cizrede, sizin kancık serefsiz namussuz teroristleri kazdıkları çukurlara gömdüler.simdideAFRİNDE gömüyoruz.sonrada MUNBİCE, TELABYADDA KANDİLDE gömecegiz.Sizlerde mal mal izleyeceksiniz.

   • semamarasli dedi ki:

    Emine hanım, elhamdulillah son üç yıl evimizide televizyon yok, bu diziyi izlemedim, istersem internetten izleyebilirim fakat onu izleyerek zaman kaybetmek istemiyorum. Günlük gazete okuduğum için konuyu biliyorum, bazı okuyucularım da bu konu ile ilgili yazmamı istediler fakat içimden hiç yazmak gelmiyor bu konuda.

    Yeter artık insanlar biraz bilincli olsunlar her şeyi izlemesinler. Feministler boş durmuyor, medya sektörden insanların vicdanlarını sömürerek para kazananlar boş durmuyor, insanlarda oturup ahmak ahmak izlemesinler.

    Bir de her şeyi de ben yazacak değilim yazın gönderin yayınlayalım. Son günlerde hayatımda yazmadığım kadar üst üste yazı yazdım; meclisin görüştüğü kanunlardan yeni adaletsiz kanunlar gelmesin diye, medyanın hükümet üzerinde baskı kurmak için yaptığı yayınlardan dolayı farkındalık uyandırmak için, hem konuyu bilmeyenlerde bir bilinç uyansın hem de yetkililere ulaşsın hem de bazıları ortamı boş zannetmesinler diye.

    Yazacak olsam daha çok haber var fakat en önemli gördüklerimi yazıyorum. Sizler de önemli gördüğünüz konularda yazın gönderin yayınlayalım. Yazıları paylaşın daha çok kişiye ulaşsın. Elimizden geleni yapalım.
    Bir de şu televizyonalır atılsın artık evlerden. Hem zaman hırsızı hem muhabbet hırsızı. Gençleri ayrı zehirliyor yetişkinler ayrı etkileniyor. Beş dakika dinlerirken bakayım deyip saatlerce zamanınız ölebiliyor.

    Öteki tarafta dizilerin filmlerin konuları sorulmayacak bize güzel kullanmadığımız zamanın hesabını vereceğiz. Kaliteli dizi de film de izlenebilir elbette fakat her bize sunulan şeşi izlemek dünyamıza da ahiretimize de zarar.

    Bütün kanalların canlı yayınları var istediğiniz programı internetten canlı da izleyebilirsiniz müsait olduğunuzda tekarırını da izleyebilirsiniz.
    Tabii Emine hanımcığım sözüm size değil, sizin vesileniz ile konu açıldı yazdım.

    • emine dedi ki:

     Teşekkür ederim sema hanım. Dün bir misafirlikte otururken kadınların çoğunun bu diziyi izlediğini farkettim. Bu kadınlar kocaları ile yaşadıkları en ufak bir sıkıntıda kendilerini dizideki kadınlar gibi hissedecekler ve şiddet gördüklerini düşünüp olayı büyüteceklerdir. yazma yeteneğim çok iyi değildir ancak bu dizi ile ilgili daha fazla gözlem yapıp bir şeyler yazmaya çalışacağım. Buradan sizi takip eden arkadaşlar da etraflarındaki insanları uyarsınlar. Erkekler bizim düşmanımız değil. Eşimiz, babamız aynı zamanda evlatlarımızdır. Yazılarınız ve hassasiyetiniz için teşekkürler.

 5. A. Doğan dedi ki:

  Allah razı olsun sevgili ablam. İyi ki varsınız. Çok teşekkürler. Sağolun

  • semamarasli dedi ki:

   En güzel dua teşekkür ederim, Destek olan herkese tek tek teşekkür edemiyorum bu vesile ile sizden ve destek olan bütün okuyucularımdan Allah razı olsun.

 6. Aadem dedi ki:

  Ben Fatma Şahinin ve ona destek verenlerin, 6284 sebebiyle sonunu çok merak ediyorum.Allahim onlara nasıl bir son hazırladı acaba. oğlunun karısı oğlunu bonuzlarsa,kızının kocası kızínı boynuzlarsa, karıları kendilerini boynuzlarlarsa,kocası kendilerini boynuzlarlarsa.Bu kadar babanın bedduaları, babası yaşarken yetim bırakılan sabilerin ağları, arşı âlâyı titreten boşanmaları boşamı gidecek sanıyorlar.Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

 7. MURAT KÜÇÜK dedi ki:

  Boz ayı kadar değilsiniz diyenler , buna sebep olanlar inşallah ettiklerini bulurlar..Allah herseyi görendir..Allah razı olsun Sema Hanım.

 8. Yahya dedi ki:

  Macide ablaya sormak lazım, kocasınız sizi güzel mekanlara yemeğe götürdü mü diye 🙂

  Tabii bu uygulama ilk değil, bu ve benzeri bir çok uygulama daha öncede yapıldı. Muhtemelen bunlar medyaya düşenler…

  Bu broşür dağıtma, kitap okuma, ağaç dikme, çiçek alma, yemeğe götürme v.s. “Aile” bakanlığının talimatları neticesinde mahkeme kararlarına yansıma başladı.
  Ben çok takdir ettim, hele bu “ayı resimli” broşür 10 numara bir uygulama olmuş, gerisi getirilmeli. Tekrar eden şiddet olaylarında cezanın dozu arttırılmalı… ayı kostümü vs… 😉

 9. Abdullah hasan dedi ki:

  KADEM hatasını anlamadığı gibi Yönlendirme konusun da etkili olan grupların hiç biri bildiklerin den vazgeçmiyor. C.Başkanımızın bir toplantıda kadınlar günün de bu konuşmayı toplantı öncesi kendisine alelacele iletilen bir bilgiden dolayımı yaptı yoksa uzun vadede bir bilgi kirliliğin den veya gerçek bilgilere engel olunmasındanmı yaptı. Yoksa sadece o topluluğun verdiği bir heyacan dan olmasa gerek.

 10. Abdullah hasan dedi ki:

  Üstad Abdurrahim KARAKOÇ un gazete yazıların da özen gösterdiği bir konuy du bu; İdareciler Kendilerini çevreleyen danışman veya başka birşey lerden kurtulmalı, yoksa onlrı bol bol yanıltırlar. Anlaşıldı ki; Üstad olayların vahametini önceden görebiliyormuş.

 11. Kadir dedi ki:

  Mahkeme kararı, neden hala çılgınlar gibi ak partiyi desteklememiz gerektiğinin apaçık bir göstergesi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Bu hükümete muhafazakar diyenin aklına şaşayım!

 12. Emre Can dedi ki:

  Yukaridaki mahkeme karari kesinlikle bosanma nedeni. Hic bir erkek onurunun bu sekilde ayaklar altina alinmasina tahammul etmez.

  • Mert dedi ki:

   Verdiğim oyu helal etmiyorum. 28 Şubat zamanında ki ayrımcılık bile bu kadar koymamıştı yazıklar olsun. Ben bu hükümet ve bu yasalar olduğu müddetce evlenmem. Zaten şu zamanda evlenen erkek maça 10-0 geride başlıyor.

  • Meryem dedi ki:

   Bu erkeğe bu ceza niye. Wrilmiş bilen varmı

   • Yahya dedi ki:

    Meryem hnm,

    Sema hanımın paylaştığı belgenin ön sayfası yok. Dolayısıyla bu ceza neye istinaden verildi bilmiyoruz. Muhtemelen “basit yaralamadan” bu cezayı almıştır. Yani vurma/dövme gibi basit nitelikte eylemlerdir.

    • semamarasli dedi ki:

     Haklısınız Yahya bey ön sayfa yok. Hukukçu bir arkadaşım gönderdi bana ona da bir grubtan gelmiş. Belge hukukçu kadınların watsap grublarında komik diye mi dolaşımdaydı bilmiyorum fakat ön sayfaya ulaşamadık. Fakat yetkililer isterse ulaşırlar.

   • Aadem dedi ki:

    Sayın Meryem
    Kadın kahpelik yaptığı halde karakola giderek kocam bana kahpe dedi diyen kadının kocasının yargılanıp kadının yargilanmamasinin Sebebini bilen varmı?
    Senin cevabın ne?? Söylede bilelim.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Her insanın hayatında mutluluğa kavuşabilmesi için bir saat vardır. İş o saati kaçırmamakta… “ ( B. Fletcher)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku