Cinsel İstismar Değil Genç Evlilik

7_b"Kızlarımız okusun, hayat bayram olsun..." hayalinden bir çıkıp gerçekleri görürsek iyi olur. 18 yaş 14 yaş arası kızların çoğunun sevgilisi var. Sosyal hesaplarına bakılırsa hiç de çocuk havası yok. Ve sevgilileri ile de cinsellik yaşayanların sayısı da oldukça yüksek.

18 yaş altındaki kızlar, dini nikahla evlendiğinde kocaları tecavüzcü sayılıp hapse atılıyor; fakat zina yapsalar bir problem yok, yeter ki evlenmesinler.

Genç evlilik olmasın, diye çabalayanlara ve feministlere bakıyorum hiçbirinin de erken yaşta nikahsız ilişkiyi önleme konusunda bir çalışması yok. Çocuklar evlenmesinmiş.

O çocuk dediğiniz ergenlerin yemediği halt kalmıyor, evliliğe gelince mi problem! Eğer samimi olarak gençleri düşünüyorsanız onlara faydalı eğitimler vermek ve zinanın önüne geçmek için çalışırsınız.

Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bizde zina olmaması lazım, evlilik değil. Zinaya giden yollar açık bırakılır fakat evlilik yollarına taş konulursa bu zinayı artırmaktan başka bir işe yaramaz.

Dinen reşit olmuş kişiler evlenebilir. Sadece ergenliğe girmek evlenmek için yeterli değil. Dinen reşit olmak için de ergenliğe girmiş ve aklı olgunlaşmış iyi ve kötüyü ayırt edebiliyor olması alış-verişten anlıyor olması gibi şartları var dinimizin. Bu olgunluğa sahip olan kişiler evlenebilir. Onlara evliliği yasaklamak zina yollarını açmak demektir.

Geçmiş yıllarda evlendiği zaman karısı 18 yaş altında olduğu için hapis yatan binlerce erkek var hapiste. Tek suçları dini nikahla evlenmek. Kadınların hiçbirinin şikayeti yok ve kocalarını hapisten kurtarmak için çabalıyorlar.

Resmiyette kocalarını kurtarmak için başvuran 4 bin civarında kadın var, diye açıklama yapılmıştı. Ki sayı bunun çok çok üstündedir fakat başvuranlar bunlar. Kadınlar “Biz kendi gönlümüzle, düğünle dernekle, dini nikahla evlendik, kocalarımızı seviyoruz, bizi zorlamadılar onları bırakın biz de çocuklarımız da mağduruz…” diyorlar. Bu rakamlar üzerinden en on bin çocuk da "anne-babası genç evlendi" diye babasız büyüyor. Kadınlar ve çocuklar maddi- manevi sıkıntıda.

Bir de yakalanma korkusuyla, evde doğum yapan, çocuğunu nüfusa yazdırmayan binlerce aile var.

Milletvekillerinin bir kısmının, bu mağdur kadınlara verilmiş sözü vardı ve kanun çıkacağı zaman feministler ayaklandılar, öyle olmadığını bildikleri halde “Tecavüzcü ile evlilik serbest bırakılıyor.” diye yaygara çıkardılar, konuyu bilmeyen pek çok kişi de onlara destek oldu. "Biz o zaman af olmasın diye kanundaki düzenlemeye karşı çıkmıştık fakat durumun öyle olduğunu bilmiyorduk." diyenler var.

Tecavüzcülerin serbest bırakılması mantıklı bir şey mi? Niye hemen duyduğunuza inanıp, pis hesaplar yapanlara destek oluyorsunuz? Azıcık araştırın sorun. Yaptığımız her şeyden sorumluyuz. Bakın bu destekler pek çok mazlumun gözyaşına sebep oldu.

Kanun tekrar görüşülmek üzere notuyla geri çekildi, fakat tekrar görüşülmedi. Binlerce erkek dini nikahla evlenmenin cezası olarak içeride tecavüzden yatıyor. Hem de 8 den 16 yıla kadar ağır cezalarla. Eşleri ve çocukları dışarıda ağlıyorlar. O mazlumların göz yaşlarında hepimiz boğuluruz. Milletvekilleri bu kanunları nasıl içlerine sindiriyorlar acaba?

Tek suçları evlenmek olan kişileri hapse atmanın hesabını, kanunun düzenlenmesine engel olanlar, ve yetkililer nasıl verecek?

Feministler güya kadın haklarını savunurlar, yalan. Bakın, kocaları onlarla evlendi diye "nikah cezası olarak" kocaları hapiste olan kadınların haklarını neden savunmuyorlar feministler. Onların ve çocuklarını gözyaşlarını neden görmüyorlar. Zira ideolojilerine uymuyor.

Bırakın feministler carlasın dursunlar; onlar carlamak için büyük paralar alıyorlar Avrupa fonundan, herkes görevini yapar, milletvekillerinin ve hükümetin hakkı ve adaleti seçmesi gerekir. Allah’tan gayri bir şeyden korkmayanın yardımcısı Allah'tır.

Sayın Milletvekilleri!

Lütfen bir an önce genç evlendiği için hapis yatanların, serbest bırakılması içi çalışmalar yapın. Geçmişe yönelik af çıkarın bundan sonrasında da 14- 18 yaş arası evliliği serbest bırakın.

Genç evlenenlere bakıyoruz genellikle 14 yaş civarı kaçarak evlenmişler. 14 yaşında birine evlenmek için 18 i bekle desen beklemez o yaşlarda gençlerin kanı deli akar. Ölümüne severler, hapis falan gözlerine görünmez sonrasında pişman olanlar olsa da o yaşlarda görünmez. . Acilen bir düzenleme lazım.

Sayın Milletvekilleri!

Bakınız ne zaman Allah’tan gayri şeylerden korkuldu ayaklarınıza dolaştı.

18 yaş evlilikler, gençlerin cinsel olarak aktif olduğu, dinimizin izin verdiği, geleneğimizde de var olan bir kültür. Yasaklayamazsınız fakat düzenleme getirebilirsiniz. Mesela 14- 18 yaş arası evlenecek olanlar uzman bir ekipten izin kağıdı alabilirler.

Burada aile baskısı var mı zorla mı evlendiriliyor, ya da erkekten yana bir tehdit ya da taciz var mı gibi konularda psikolog, polis ve diğer uzmanların olduğu ekip kızın tamamen kendi rızası ile geldiğine emin olursa izin verilir, o da evlenir. Bir kız zorla mı gönlüyle mi evleniyor anlamak zor değil bu devirde artık her imkan var.

Siz evliliğe izin vermezseniz ne olur? Zina olur. Vebali de üstünüze olur.

Batı'da evlilik yaşı 18 fakat fakat reşit yaşı, rıza yaşı diye bir ayrımları var. 13-14 yaşından sonra kızlar istediği erkekle ilişkiye girebiliyor ve aynı evde evli gibi yaşayabiliyor, yasak değil.

Almanya başta olmak üzere pek çok Batı ülkesinde 14 yaşından sonra çocuk olarak değil, genç olarak görülüyor ve rıza ile cinsel ilişki 14 yaşından sonra serbest. Yoksa gençleri cezaevine doldurmak zorunda kalırlardı.

Geçen yıl Amerika'da 15-19 yaş arası 1000 kızdan 29.4 ü doğum yapmış.

İngiltere de 15-19 yaş arası 1000 kızın gebe kalma oranı (44.2) yarısı kürtaj yaptırmış yarısı doğurmuş.

Devlet bu kızların birlikte olduğu kişileri toplayıp toplayıp hapse atmıyor. Batı'nın serbestliğini alıyorsak modernlik diye, bari o konudaki kanunlarını da alalım. 14 yaş resit olarak kabul ediliyor ve ona karışılmıyor.

Türkiye ve İngiliz sömürüsü Malta'dan başka evlilik yaşı ile reşit-rıza yaşı aynı olan ülke yok.

Evlilik yaşı ile rıza yaşının aynı olması zinaya engel mi değil. Sadece zinaya bulaşmak istemeyen evlililiği tercih edenlere ceza oluyor. Helali tercih eden erkekler hapse gidiyor, hanım ve çocukları ise ortada kalıyor.

18 yaş altı dini nikahlı evlileri cezalandırmak demek; evlenmeyin, evlenmek suç, zina yapın, demektir.

18 yaş altında kızlara geri zekalı muamelesi yapılıyor ve kız “ben gönlümle evlendim” dese de hiç dikkate alınmıyor, "sen kız çocuğusun aklın ermez, bilmezsin" deyip kocası hapse tıkılıyor. Nasıl başarıyorsak Batı’dan aldığımız kanunlardan en çok dindarlar zarar görüyor.

18 yaş altı cinsel ilişki yasaksa bunun cezasını neden sadece erkekler çekiyor. Ceza vereceksiniz "biz isteyerek birlikte olduk, dini nikahla evlendik" diyen kadınlara da hapis cezası verin. Böyle adalet mi olur!

Ağzını büze büze "Erken evliliğe karşıyız" diyen kibirli kadınlar! Burnunuzu bir aşağı indirseniz gerçekleri göreceksiniz. Liselerin çoğu fuhuş yuvasına dönmüş, sizin çocuk dediğiniz gençlere sevgili dayanmıyor. Siz fuhşu durdurmak için ne yapıyorsunuz? Zina yapan on sekiz yaş altı serbest eğlence peşinde koşuyor. Evlenenlere bu korkuları üzüntüleri, yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok. Devletin gücü evlenenlere mi yetiyor? Müslüman bir ülkede bu zulüm yapılır mı?

Acilen "18 yaş altı çocuklarımızı koruyalım" sahtekarlığından çıkıp, realiteden bakıp ona göre inançlı insanlar zarar göremeyecek şekilde, düzenlenme yapılsın acilen ve hapis yatan zina yapmayıp evlendiği için cezalandırılan mazlumlar bir an önce çıksınlar, hanımlarının ve çocuklarının yüzü gülsün.

Sayın Milletvekilleri,

Sizin kendi oğlunuz 18 yaş altı bir kızla evlenmiş olsa, oğlunuzun 8 yıl hapis yatmasına hem de gerçek tecavüzcülerle birlikte aynı koğuşta kalmasına razı olur muydunuz?

Karısını ve çocuklarından ve sizlerden ayrı suçsuz yere en ağır cezadan gençliğini hapis çürütmesine razı olur muydunuz?

Müslüman kendisi için istemediğini, Müslüman kardeşi için de istemez. Sustuğunuz her şeyin hesabını vereceksiniz.

Bu vebalde kalmak istemiyorsanız bir an önce resmiyette reşit olma yaşını değiştirmeniz lazım. 14 yaş resit olmak için ideal bir yaş.

Daha önceki problem dini nikaha "dini nikah" demeyip “cinsel istismar” dendiği için yaşandı. Dini nikaha “tecavüzcüsü ile evlenme yasası” denirse siz de tecavüzcüleri serbest bırakanlar olarak ilan edilirsiniz elbette.

Lütfen Allah rızası için dini nikahı kabul edin ve dini nikaha dini nikah deme cesaretini bulun kendinizde.

Önce cesaret. Dinsizlerin cesareti kadar bir Müslümanın cesareti yoksa ağlayalım halimize. Bu mazlumların eşlerinin, çocuklarının, anne-babalarının döktükleri gözyaşlarında boğulmak istemiyorsanız bir an önce kocalarını serbest bırakın.

Not: Lütfen bu yazıyı paylaşalım ve mazlumlare destek olalım.

Bu konu ile ilgili yazdığım yazılar:

Genç Evliliğe Karşı Olanlar Zinaya da Karşı mı?

http://www.cocukaile.net/genc-evlilige-karsi-olanlar-zinaya-da-karsi-mi/

Bu Kadınların Çığlıklarını Duyun

http://www.cocukaile.net/bu-kadinlarin-cigliklarini-duyun/

18 Yaş Kurnazlığı ve Almanya Çözümü

http://www.cocukaile.net/18-yas-kurnazligi-ve-almanya-cozumu/

Feministler ve Genç Evlilik

http://www.cocukaile.net/feministler-ve-genc-evlilik/

Feministlerin (Genç) Evlilik Düşmanlığı

http://www.cocukaile.net/feministlerin-genc-evlilik-dusmanligi/

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

16 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz