Cumhurbaşkanı Sırtını Kadınlara mı Dayamalı?

7_bKADEM Hatasını Anladı mı?

12.03.2018 günü Kadem Derneği "Bu Ses Bizim Sesimiz" diye bir bildiri yayınladı. Bildiri şöyle başlıyor:

"Son günlerde ülkemizde, toplumu ayrıştırıcı, kin, nefret ve düşmanlığa sevk edici, kadın-erkek arasına sevgisizlik, güvensizlik, husumet tohumları ekmeyi amaçlayan bir kampanyanın kimileri tarafından bilinçli şekilde tırmandırıldığı dikkat çekmektedir."

Bu kampanya ile ülkemizde bir taraftan kadınların ve çocukların dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar ağır bir saldırı altında olduğu imajı yaratılmaya çalışılırken, diğer taraftan da bunu durdurmaya dönük toplumsal, siyasal ve dini reflekslerimizin yok edildiği algısı yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır."

Allah'ım çok şükür KADEM yaptığı hataları fark etmiş, diye sevindim. Zira yukarıda söylenen şeylerin hepsini KADEM yaptı.

#hangiyüzle

#CinsVarCinsVar gibi kampanyalarla

videolar ve kamu spotlarıyla "toplumu ayrıştırıcı, kin, nefret ve düşmanlığa sevk edici, kadın-erkek arasına sevgisizlik, güvensizlik, husumet tohumları ekmeyi amaçlayan kampanyaları" fazlasıyla yürüttüler.

Yazının devamını okuyunca anladım ki KADEM hatasını falan anlamamış, tam aksi kim olduğu belirsiz birilerini suçluyor. Arkadaş sen önce kendine bak, demezler mi?

#CinsVarCinsVar gibi erkekleri aşağılayan videolar, erkekleri hayvandan aşağı tutan kampanyaları Mor Çatılar, PKK lı feminist kadın dernekleri bile yapmadı. Çıkıp şimdi kimi suçluyorsunuz?

Meğer bu yazının amacı Cumhurbaşkanı'nın 8 ve 9 Mart 2018’de yaptığı dinin güncellenme ile ilgili sözlerine destek vermekmiş. İşin din ve güncellenme bölümüne hiç girmeyeceğim o başlı başına ayrı bir konu, bu konuyu hocalara bırakıyorum.

Bildiri şöyle devam ediyor.

"Ülkemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyaseti döneminde bütün alanlarda olduğu gibi özgürlükler alanında da önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Kadınların ve çocukların hayatlarındaki olumsuzlukları giderme ve vicdan hürriyeti noktalarındaki gelişmeler, bu ülkede yaşayan herkesin malumudur."

Tabii kadınlar epeyce özgürlük elde ettiler. Kadınlar; iç çamaşırı sayılacak şortlarla sokakta gezebiliyorlar, çok rahat küfürlü pankartlar taşıyabiliyorlar, aile kurumuna küfredip, erkek iktidara rahatça sövebiliyorlar, bir sözle erkekleri hapse tıkabiliyorlar...

"Daha ne olsun, diyorlar mı peki. Hayır, tabii ki de.

"Cumhurbaşkanı diktatör, özgür değiliz..." diyorlar. Daha ne istiyorlar acaba? Yollara yatak atıp kediler gibi ortada çiftleşmek, eşcinsel ilişkileri ortada yaşayabilmek istiyorlar herhalde.

Ben korkuyorum bizim dindar görünümlü kadınların modernlik merakı ile (içlerinde hainler de var) hükümet üzerinde baskı kurarak özgürlüklere doyamayan kadınlara destek olacaklar ve onların her istediği olacak.

Tabii kadınlara özgürlük verilecek, diye erkeklere yapılan zulümler de hepimizin malumu.

Yazının devamı şöyle:

"Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuda yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkürü bir borç biliyor ve tarihi açıklamalarının destekçisi olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz.

Başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere etkili ve ilgili devlet kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, medyayı ve üniversitelerimizi, bu vizyona destek vermeye çağırıyoruz."

Tabi tabi hep birlikte destek olun ve Kur'an-ı Kerim de ne kadar kadınların hoşlanmadığı âyetler varsa güncelleyin. Devlet kurumları ile halkın arasın fitne fesat sokun.

Ve 300 e yakın Anadolu' daki kendi çapında faaliyet gösteren kadın derneklerine imzalatmışlar.

Cumhurbaşkanı, Sırtını Kadınlara Dayamalı mı?

Sayın Kademciler,

Siz Cumhurbaşkanı'na zarar verecek bir şeye destek olmasanız biz şaşarız zaten!

Hocaların yaptığı beyanları ben de onaylamıyorum, zira uslup bazen her şeydir. Madem ki sözleri medyada yer alıyor, yanlış anlaşılmaya müsait sözleri söylemesinler. Kur'an-ı Kerîm'den ve Rasulullahın sözlerinden bi haber, tevhidin anlamını bile bilmeyen halka, ince detayları kendi yorumlarını da katarak vermeyiversinler.

Şimdi KADEM bu beyanla ne yapmaya çalışıyor? Güya Cumhurbaşkanı'na destek çıkıyor.

Cumhurbaşkanı KADEM'e sırtını dayayıp, attığı yanlış adımlara devam etmeli mi. Bütün dertleri bu.

Bir kere bırakın Cumhurbaşkanı'nı fiziki ve duruş olarak kadından daha güçlü yaratılmış erkeğin narin, nazenin yaratılmış kadına sırtını dayaması itici bir kere.

Mesala Oscar törenlerini aratmayan ihtişamlı "Enerji veren kadınlar" gecesinde Enerji Bakanı Berat Albayrak (O gece ile ilgili daha yazacak çok şey var da şimdilik kalsın) konuşmasının annesine ve eşine teşekkür bölümünde "Sırtımı dayadığım, yoldaş olan, eş olan çok değerli eşime teşekkür etmek istiyorum." dedi bana çok itici geldi.

"Yanımda olan, bana destek veren, güç veren..." dese tamam da "sırtımı dayadığım" ne demek? Kocanın sırtını eşine dayaması kadına ağır gelir.

Günümüz kadın ve erkeğin temel çıkmazı bu. Kadın fıtratı; güçlü bir erkek istiyor, modernizm güçlerini kadına teslim etmiş bir erkek istiyor. Kadınlar yaratılış ve modernizm arasında mutsuz oluyorlar. Modernizmin tuzağına düşmüş erkek de ne yapacağını nasıl davranacağını bilmiyor.

Velhasıl bu ikilem de KADEM Cumhurbaşkanı'nı da tuzağa düşürmeye çalışıyor. "Sen bakma eleştirilere, sırtını biz kadınlara daya, yola devam et..." diyorlar.

Bir taraftan da "Erkekler puh puh, e'e'e kötü, şiddet yanlısı, onlara güvenme, biz kadınlar meleğiz, sen bize sırtını daya, ne zaman devrileceğimiz belli olmaz ama sen yine bize güven..." mesajı veriyorlar.

Eğer Cumhurbaşkanı bu tuzağa düşerse, yamulan sırtını bir daha doğrultamaz. Şu günlerde özellikle Cumhurbaşkanı'nın tutarsız sözleri oldu. Anladığım kadarıyla etrafnında hain danışmanlar ve ahmak destekcileri var.

Sayın Cumhurbaşkanım,

Lütfen acilen danışmanlarınızı bir gözden geçirin,"Ama onları kızdırmayalım' gibi cümlelerle sizi din düşmanlarının safına çekmek isteyenleri silkeleyin. Siz Allah'ı ve mü'minleri kızdırmayın.

Etrafınızda sizi yanlış yönlendiren kadınları uzunca bir tatile gönderin ya da susma orucuna girsinler.

Kendinize Haktan yana, mazlumdan yana, dini özümsemiş iyi bir ekip kurun.

Hocaları değil; sapıkları, tacizcileri iki saat içinde serbest bırakan ve medyada hükümeti, tacizcilere destek çıkan, konumda bırakan hakimleri bir sorgulayın. Neden suçluyu serbest bıraktın, diye.

Serbest bırakılan kişi gerçekten masumsa onun araştırması iyi yapılıp, iftira atanlara ağır cezalar verilmeli, medyada yayınlanmalı ki iftiraların önünü kapansın.

Sırtınızı ne kadınlara ne erkeklere dayayın. Sırtınızı Allah'tan gayri kimseye dayamayın. Zalimlerin hoşnutluğunu değil, mazlumların duasını almaya bakın.

"De ki: “Allah’ın bizim için yazdığından başkası, bize asla isabet etmez. O, bizim Mevlâmızdır. Onun için, mü’minler yalnız Allah’a güvenip dayansınlar.” (Tevbe suresi,51.âyet-i kerîme)

Not: KADEM' in toplumu ayrıştırıcı ve fitne çıkarıcı bir kaç kampanyasından örnek. İlk sırada bu kampanyadan faydalanan bir hakimin, eşiyle problem yaşayan erkeğe verdiği ceza var. Acaba bu cezayı uygulayan erkek ne hissetti? Eşine daha mı çok çiçek gönderdi yoksa başka şey mi?

IMG-20180112-WA0024

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zMBFe1y8N_w

Konu ile ilgili yazılarım

http://www.cocukaile.net/erkege-siddete-dur-de/


http://www.cocukaile.net/ak-partiyi-kadinlar-bitirecek/

http://www.cocukaile.net/erkekler-de-insan-sayilsin-disilere-tapiyorlar/


Bunlar da ilginizi Çekebilir

20 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz