Cinsel İstismar Değil Genç Evlilik

09 Mart 2018Sema Maraşlı18 Yorum »

7_b“Kızlarımız okusun, hayat bayram olsun…” hayalinden bir çıkıp gerçekleri görürsek iyi olur. 18 yaş 14 yaş arası kızların çoğunun sevgilisi var. Sosyal hesaplarına bakılırsa hiç de çocuk havası yok. Ve sevgilileri ile de cinsellik yaşayanların sayısı da oldukça yüksek.

18 yaş altındaki kızlar, dini nikahla evlendiğinde kocaları tecavüzcü sayılıp hapse atılıyor; fakat zina yapsalar bir problem yok, yeter ki evlenmesinler.

Genç evlilik olmasın, diye çabalayanlara ve feministlere bakıyorum hiçbirinin de erken yaşta nikahsız ilişkiyi önleme konusunda bir çalışması yok. Çocuklar evlenmesinmiş.

O çocuk dediğiniz ergenlerin yemediği halt kalmıyor, evliliğe gelince mi problem! Eğer samimi olarak gençleri düşünüyorsanız onlara faydalı eğitimler vermek ve zinanın önüne geçmek için çalışırsınız.

Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bizde zina olmaması lazım, evlilik değil. Zinaya giden yollar açık bırakılır fakat evlilik yollarına taş konulursa bu zinayı artırmaktan başka bir işe yaramaz.

Dinen reşit olmuş kişiler evlenebilir. Sadece ergenliğe girmek evlenmek için yeterli değil. Dinen reşit olmak için de ergenliğe girmiş ve aklı olgunlaşmış iyi ve kötüyü ayırt edebiliyor olması alış-verişten anlıyor olması gibi şartları var dinimizin. Bu olgunluğa sahip olan kişiler evlenebilir. Onlara evliliği yasaklamak zina yollarını açmak demektir.

Geçmiş yıllarda evlendiği zaman karısı 18 yaş altında olduğu için hapis yatan binlerce erkek var hapiste. Tek suçları dini nikahla evlenmek. Kadınların hiçbirinin şikayeti yok ve kocalarını hapisten kurtarmak için çabalıyorlar.

Resmiyette kocalarını kurtarmak için başvuran 4 bin civarında kadın var, diye açıklama yapılmıştı. Ki sayı bunun çok çok üstündedir fakat başvuranlar bunlar. Kadınlar “Biz kendi gönlümüzle, düğünle dernekle, dini nikahla evlendik, kocalarımızı seviyoruz, bizi zorlamadılar onları bırakın biz de çocuklarımız da mağduruz…” diyorlar.  Bu rakamlar üzerinden en on bin çocuk da  “anne-babası genç evlendi” diye babasız büyüyor. Kadınlar ve çocuklar maddi- manevi sıkıntıda.

Bir de yakalanma korkusuyla, evde doğum yapan, çocuğunu nüfusa yazdırmayan binlerce aile var.

Milletvekillerinin bir kısmının, bu mağdur kadınlara verilmiş sözü vardı ve kanun çıkacağı zaman feministler ayaklandılar, öyle olmadığını bildikleri halde “Tecavüzcü ile evlilik serbest bırakılıyor.” diye yaygara çıkardılar, konuyu bilmeyen pek çok kişi de onlara destek oldu. “Biz o zaman af olmasın diye kanundaki düzenlemeye karşı çıkmıştık fakat durumun öyle olduğunu bilmiyorduk.” diyenler var.

Tecavüzcülerin serbest bırakılması mantıklı bir şey mi? Niye hemen duyduğunuza inanıp, pis hesaplar yapanlara destek oluyorsunuz? Azıcık araştırın sorun. Yaptığımız her şeyden sorumluyuz. Bakın bu destekler pek çok mazlumun gözyaşına sebep oldu.

Kanun tekrar görüşülmek üzere notuyla geri çekildi, fakat tekrar görüşülmedi. Binlerce erkek dini nikahla evlenmenin cezası olarak içeride tecavüzden yatıyor. Hem de 8 den 16 yıla kadar ağır cezalarla. Eşleri ve çocukları dışarıda ağlıyorlar. O mazlumların göz yaşlarında hepimiz boğuluruz. Milletvekilleri bu kanunları nasıl içlerine sindiriyorlar acaba?

Tek suçları evlenmek olan kişileri hapse atmanın hesabını, kanunun düzenlenmesine engel olanlar, ve yetkililer nasıl verecek?

Feministler güya kadın haklarını savunurlar, yalan. Bakın, kocaları onlarla evlendi diye “nikah cezası olarak” kocaları hapiste olan kadınların haklarını neden savunmuyorlar feministler. Onların ve çocuklarını gözyaşlarını neden görmüyorlar. Zira ideolojilerine uymuyor.

Bırakın feministler carlasın dursunlar; onlar carlamak için büyük paralar alıyorlar Avrupa fonundan, herkes görevini yapar, milletvekillerinin ve hükümetin hakkı ve adaleti seçmesi gerekir. Allah’tan gayri bir şeyden korkmayanın yardımcısı Allah’tır.

Sayın Milletvekilleri!

Lütfen bir an önce genç evlendiği için hapis yatanların, serbest bırakılması içi çalışmalar yapın. Geçmişe yönelik af çıkarın bundan sonrasında da 14- 18 yaş arası evliliği serbest bırakın.

Genç evlenenlere bakıyoruz genellikle 14 yaş civarı kaçarak evlenmişler. 14 yaşında birine evlenmek için 18 i bekle desen beklemez o yaşlarda gençlerin kanı deli akar. Ölümüne severler, hapis falan gözlerine görünmez sonrasında pişman olanlar olsa da o yaşlarda görünmez. . Acilen bir düzenleme lazım.

Sayın Milletvekilleri!

Bakınız ne zaman Allah’tan gayri şeylerden korkuldu ayaklarınıza dolaştı.

18 yaş evlilikler, gençlerin cinsel olarak aktif olduğu, dinimizin izin verdiği, geleneğimizde de var olan bir kültür. Yasaklayamazsınız fakat düzenleme getirebilirsiniz. Mesela 14- 18 yaş arası evlenecek olanlar uzman bir ekipten izin kağıdı alabilirler.

Burada aile baskısı var mı zorla mı evlendiriliyor, ya da erkekten yana bir tehdit ya da taciz var mı gibi konularda psikolog, polis ve diğer uzmanların olduğu ekip kızın tamamen kendi rızası ile geldiğine emin olursa izin verilir, o da evlenir. Bir kız zorla mı gönlüyle mi evleniyor anlamak zor değil bu devirde artık her imkan var.

Siz evliliğe izin vermezseniz ne olur? Zina olur. Vebali de üstünüze olur.

Batı’da evlilik yaşı 18 fakat fakat reşit yaşı, rıza yaşı diye bir ayrımları var.  13-14 yaşından sonra kızlar istediği erkekle ilişkiye girebiliyor ve aynı evde evli gibi yaşayabiliyor, yasak değil.

Almanya başta olmak üzere pek çok Batı ülkesinde 14 yaşından sonra çocuk olarak değil, genç olarak görülüyor ve rıza ile cinsel ilişki 14 yaşından sonra serbest. Yoksa gençleri cezaevine doldurmak zorunda kalırlardı.

Geçen yıl Amerika’da 15-19 yaş arası 1000 kızdan 29.4 ü doğum yapmış.

İngiltere de 15-19 yaş arası 1000 kızın gebe kalma oranı (44.2) yarısı kürtaj yaptırmış yarısı doğurmuş.

Devlet bu kızların birlikte olduğu kişileri toplayıp toplayıp hapse atmıyor. Batı’nın serbestliğini alıyorsak modernlik diye, bari o konudaki kanunlarını da alalım.  14 yaş resit olarak kabul ediliyor ve ona karışılmıyor.

Türkiye ve İngiliz sömürüsü Malta’dan başka evlilik yaşı ile reşit-rıza yaşı aynı olan ülke yok.

Evlilik yaşı ile rıza yaşının aynı olması zinaya engel mi değil. Sadece zinaya bulaşmak istemeyen evlililiği tercih edenlere ceza oluyor. Helali tercih eden erkekler hapse gidiyor, hanım ve çocukları ise ortada kalıyor.

18 yaş altı dini nikahlı evlileri cezalandırmak demek; evlenmeyin, evlenmek suç, zina yapın, demektir.

18 yaş altında kızlara geri zekalı muamelesi yapılıyor ve kız “ben gönlümle evlendim” dese de hiç dikkate alınmıyor, “sen kız çocuğusun aklın ermez, bilmezsin” deyip kocası hapse tıkılıyor. Nasıl başarıyorsak Batı’dan aldığımız kanunlardan en çok dindarlar zarar görüyor.

18 yaş altı cinsel ilişki yasaksa bunun cezasını neden sadece erkekler çekiyor. Ceza vereceksiniz “biz isteyerek birlikte olduk, dini nikahla evlendik” diyen kadınlara da hapis cezası verin. Böyle adalet mi olur!

Ağzını büze büze “Erken evliliğe karşıyız” diyen kibirli kadınlar! Burnunuzu bir aşağı indirseniz gerçekleri göreceksiniz. Liselerin çoğu fuhuş yuvasına dönmüş, sizin çocuk dediğiniz gençlere sevgili dayanmıyor. Siz fuhşu durdurmak için ne yapıyorsunuz? Zina yapan on sekiz yaş altı serbest eğlence peşinde koşuyor. Evlenenlere bu korkuları üzüntüleri, yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok. Devletin gücü evlenenlere mi yetiyor? Müslüman bir ülkede bu zulüm yapılır mı?

Acilen “18 yaş altı çocuklarımızı koruyalım” sahtekarlığından çıkıp, realiteden bakıp ona göre inançlı insanlar zarar göremeyecek şekilde, düzenlenme yapılsın acilen ve hapis yatan zina yapmayıp evlendiği için cezalandırılan mazlumlar bir an önce çıksınlar, hanımlarının ve çocuklarının yüzü gülsün.

Sayın Milletvekilleri,

Sizin kendi oğlunuz 18 yaş altı bir kızla evlenmiş olsa, oğlunuzun 8 yıl hapis yatmasına hem de gerçek tecavüzcülerle birlikte aynı koğuşta kalmasına razı olur muydunuz?

Karısını ve çocuklarından ve sizlerden ayrı suçsuz yere en ağır cezadan gençliğini hapis çürütmesine razı olur muydunuz?

Müslüman kendisi için istemediğini, Müslüman kardeşi için de istemez. Sustuğunuz her şeyin hesabını vereceksiniz.

Bu vebalde kalmak istemiyorsanız bir an önce resmiyette reşit olma yaşını değiştirmeniz lazım. 14 yaş resit olmak için ideal bir yaş.

Daha önceki problem dini nikaha “dini nikah” demeyip “cinsel istismar” dendiği için yaşandı. Dini nikaha “tecavüzcüsü ile evlenme yasası” denirse siz de tecavüzcüleri serbest bırakanlar olarak ilan edilirsiniz elbette.

Lütfen Allah rızası için dini nikahı kabul edin ve dini nikaha dini nikah deme cesaretini bulun kendinizde.

Önce cesaret. Dinsizlerin cesareti kadar bir Müslümanın cesareti yoksa ağlayalım halimize. Bu mazlumların eşlerinin, çocuklarının, anne-babalarının döktükleri gözyaşlarında boğulmak istemiyorsanız bir an önce kocalarını serbest bırakın.

Not: Lütfen bu yazıyı paylaşalım ve mazlumlare destek olalım.

Bu konu ile ilgili yazdığım yazılar:

Genç Evliliğe Karşı Olanlar Zinaya da Karşı mı?

https://www.cocukaile.net/genc-evlilige-karsi-olanlar-zinaya-da-karsi-mi/

Bu Kadınların Çığlıklarını Duyun

https://www.cocukaile.net/bu-kadinlarin-cigliklarini-duyun/

18 Yaş Kurnazlığı ve Almanya Çözümü

https://www.cocukaile.net/18-yas-kurnazligi-ve-almanya-cozumu/

Feministler ve Genç Evlilik

https://www.cocukaile.net/feministler-ve-genc-evlilik/

Feministlerin (Genç) Evlilik Düşmanlığı

https://www.cocukaile.net/feministlerin-genc-evlilik-dusmanligi/

 

Okunma Sayısı : 39.806

Yorum yapın

“Cinsel İstismar Değil Genç Evlilik” için 18 Yorum

 1. Mahmut Gözükara dedi ki:

  Fuhuş 100 TL , Evlilik 100.000 TL Sevgili olup sınırsız, özgürce, yasaksız-cezasız fuhuş ise Bedava ! Ey Büyükler, bu fuhuşların günahların vebali; Genç evliliğe karşı çıkan veya Eşya mal-mülk takıntısı ile evliliği zorlaştıran sizlerindir. İnanmasanız da bu böyledir !

 2. Yavuz dedi ki:

  Ben 26 yaşında yeni bir mühendisim. 14 yasimi geceli 12 sene 18 yasimi geceli 8 sene oldu. Oyle bir duruma geldik ki zorunluluk olarak görülen maddi engeller yüzünden evlenemiyoruz. Namaz kilip abdest alan müslüman insanlar evlenmek istedigimi duyunca dalga geciyirdu parasız pulsuz olmaz bu isler diyerek. Gayrımeşru olan herşey meşru, helal olan meşru bu istegimiz ise dalga konusu oldu. Birini bulup sevgili(!) olursan ona ses yok. Çok afedersiniz aynun cumle icinde kullandigim icin bile utaniyorum ama 50-100 tl ye zina yapan insan, 100.000 tl ye zor evleniyor. Haram kolay, helal zor oldu. Önceleri bir evin icinde yasayan genis aileler vardi ana baba golgesinde yetisiyordu yeni evliler. Simdilerde birakin gencleri ebeveynler bile istemez oldu bir arada yasamayi. Nefsimize yenik düşüp gözümüz harama kaydıysa bunun vebalide yanlizca bizim degil. Rabbimin helal kıldığı evliligin zorlasmasina kim sebep olduysa-oluyorsa mahşer günü onlarada sorulacak bunun hesabi elbet.

 3. hasan karataş dedi ki:

  yazmak anlatmak doğruyu yazsa yine yetkililer çözüm veya çare bulmuyor.sıkıntıyı anlatıyorsun ,su anda bu konu da bakanlığımızda herhangi bir çalışma yoktur.o zaman neden milletten dalga geçiyorsunuz.topu adalet bakanlığına o da kalıplaşmış kelime cimer başında atıyor , ,, ne yazsan sallıyor başka birime, o da böyle bir çalışma yok.,bu konularda binlerce insan mağdur .avrupa ülkelerinde olsa şimdiye kadar çözüm sağlanmıştı..bizde yönetici vasfı taşıyan kimse yok..etrafında şakşakçı hiç bir şey yapmazsa da şak şak,,

 4. HÜSEYİN BULUT dedi ki:

  Değerli kardeşimiz,
  İslâm’a göre nikâh ve âile müessesesi; nesil yetiştirmek, evlât terbiyesi, neslin muhâfazası ve insanlık haysiyetinin korunması bakımından son derece lüzumlu ve vazgeçilmez bir değerdir.
  İslâm bu değere o kadar ehemmiyet vermiştir ki, onu yok etmeye kasteden çürük ve sefil münâsebetleri tamamen reddetmiş ve haram kılmıştır. Bu itibarla “zinâ” fiilini, en ağır bir şekilde yasaklamış ve ona yaklaştıran bütün kapıları da kapatmıştır. Zira o çirkin hâl; nikâhın zarâfet, nezâhet ve meşrûiyetine çılgınca bir saldırış ve nesilleri yok eden acımasız bir cinayettir. Nikâh gibi bir saâdet ve huzur dünyasını, fuhşun murdarlığına değişmek kadar büyük bir gaflet, cehâlet ve ahmaklık olamaz.
  Evlilik, hem bedenî bir ihtiyaç, hem de mânevî gelişimin esaslı bir zeminidir. Zira evlilik, nefsânî arzuları meşrû ölçü ve gâyelerle idealize ederek hayırlı nesillerin yetiştirilmesine vesîle olur.
  Bugün, bilimsel çalışmalar yapan uzmanların verdiği bilgiyi göre, kızlarda ortalama ergenlik yaşı 10,5. Âdet kanamasının başlangıcı ise yine ortalama 12,5 yaştır. Yine yapılan bilimsel araştırmalara göre, kız çocuklarında ilk âdet kanamasının en geç 14 yaşında başlaması gerekir. Bir de buna nadir veya ender olan istisnai halleri de dikkate alınabilir.
  O halde, ayette yer alan “Henüz âdet görmeyenlerin de (iddet) süreleri böyledir.” mealindeki ifadeden 12-15 veya daha fazla bir yaşı anlamak neden makul olmasın!
  Çünkü ortalama hayız yaşı 12,5 ise, bunun -istisnalarda- en fazla yaşının 15-20’yi de geçecek bir yaş olarak değerlendirmekte dini, akli ve ilmi kriterler açısından hiçbir sakınca yoktur. Zira hükümler herkesi kapsayacak şekilde olur.
  O halde, hiç hayız görmemiş bir kızın yaşının ortalama 12-13 olarak kabul edebileceğimiz gibi, bunu -ender de olsa- hormonal olarak sağlıklı olmadığından âdet görmeye başlamamış 20 yaşın üstündeki kızları da içine alan bir ifade olduğunu da kabul edebiliriz. Nitekim uzmanların bildirdiğine göre, kuzey ülkelerde ilk âdet yaşı 16-17’lere kadar çıkabiliyor.
  – Bizim kanaatimize göre, bu ayeti böyle anlamakta hiçbir sakınca yoktur. Üstelik insani değerler bakımından realitelere daha da uygundur. Ve konumuz olan bu iki ayet arasında herhangi bir çelişki de söz konusu değildir.
  Selam ve dualarımla…

 5. Abdullah hasan dedi ki:

  Yek vücut deyip mağdurların derdini dert edinenlere SELAM, dert edinebilmemiz için bizleri bilgilendirenlerin sözleri İSABETLİ, Bu dertlerin çözümün de görevli olan yetkililer DİRAYETLİ, benim gibi; mağduriyetler oluşurken uyuyanların da Tövbeleri KABUL olur İnşallah.

 6. Abdullah hasan dedi ki:

  Kendimi güncel olaylara, milleti ilgilendiren genel manadaki gelişmelere karşı dikkatli olduğumu zannerdim, dikkatli olmadığımı veya daha dikkatli olmam gerettiğini anladım.İnşallah olumsuz amelim olmamıştır fakat olumluda bir katkım olmadığın dan UTANIYORUM kendimden.

  Şunu da düşünüyorum; Sema hanımın da dediği gibi bu FEMİNİSTLER CARLARKEN, tozu dumana katarken bunca Mütedeyyin, Muhafezekar müslümanlar nerdeydik. Bizden herşeyi seçtiklerimize mi havale ettik.

  2 Yıl Olmuş alt komisyona havale edilen ”Erken Evlenenlerin Mağduriyetinin giderilmesi” yasası halen bir daha gündeme gelememiş. Biz ne yapıyoruz, nerdeyiz, ne kadar büyük ve tatlı işlerle meşgulüz ki 4 Bin alilenin 10 bin çocuğun anne , baba, erkek, kadın, çocuk , kardeş ve yakın derken 25 bine yakın kişinin derdini, CARLAYAN bir avuç FEMİNİSTLER in yaptığını biz yapamadık, onlar kadar SES getiremedik. Lütfen biraz daha dikkatli olmalı ve emek sarfetmeliyiz.

 7. @AdemCevik dedi ki:

  #ErkenEvlilikMağdurlarınaÖzgürlük Platformu Kuruldu #DevletAileyiYokEdiyor #ErkenEvlileriTecavüzcüGörmekAhlaksızlıktır

  HzAli: #NamuslularDaEnAzNamussuzlarKadarCesurOlmalı

  #14YAŞ HGül ile evlenen @cbAbdullahGul’e 17yaşındaki Hz Aişe ile evlenen Resulallah’a #Cinselİstismar İFTİRAsı!

  • Abdullah hasan dedi ki:

   Dini nikaha “tecavüzcüsü ile evlenme yasası”. Bu Kadınların Çığlıklarını Duyun-Erken Evlenenlere Özgürlük. Bu başlıktaki iki yazıyı okuyuncaya kadar da bende bu yasayı (Tecavüzcü ile evlenme ) böyle sanıyordum. Hatırlamıyorum fakat İnşallah bende bu konuda FEMİNİSTLER e dolaylıda olsa taraf,yardımcı olmamışımdır. Teşekkür ve tebrik ederim sema hanıma. Şuan için kendimden utanıyorum, nasıl olurda atlatırım bu travmayı bilmiyorum, Çünkü ben kendimle çelişkiye düşmeyi sevmiyorum(yardımcı ve duacı olursanız sevinirim). Çünkü hep düşüncemden geçen ve sözümüzü dinleyenlere tekrarladığım şudur; Müslüman Ferasetli olmalı, Korkak olmamalı, makam,mevki, şöhretlik, bencil, tekilci, olmamalı, Uyanık, cesur, iyi niyetli, Ümmetin derdini dert edinen, yetenekli, çalışkan ve sürdürülebilir azimli olmalı. Müslümanların derdiyle dertlenip, çözümü için çalışırken hiçbir tehlikeden korkmamalı, Allahtan korkmalı. Çünkü Müslümanlar olarak bizim başarımızın enbüyük sebebi İyiniyetli olup Muzaffer olabilmek için önümüze çıkacak her engeli Allah a havale ederek bütün ESBAB larını sarılmak ve yapılması gereken herşeyi yapmak.

 8. Mehmet Gülmüş dedi ki:

  Sema Marşlı Hanımefendi;
  Evvela bu isabetli yazı için Allâh razı olsun, derim. Yazının başlığı yanlış anlamak isteyenlere tenkit kapısını açabilir türdendir. Başlık “Reşit Yaşta Evlenmek İsteyenlere Özgürlük” tarzda olsaydı sanki daha isabetli olurdu. Sağlıcakla kalın. Selam ve dua ile.

 9. Muhsin Tozlu dedi ki:

  Eğer kadınlardan evliya varsa, Sema Maraşlı Hanımefendi evliyadır. iiyi niyetli, Türk halkının sosyal sorunlarını iyi tahlil etmiş.

  • Emrah dedi ki:

   Çok doğru söylemişsin

  • Abdullah hasan dedi ki:

   Kadınlardan çok evliya olduğunu zannediyorum, öyle olmasaydı Allah bizim toplumumuzu bu kadar korumaz ve yardım etmezdi, Sema hanım sadece meşhur olanlardan. Bizim medeniyetimizin hamuru AİLE üzerinedir, bildiğiniz gibi aile de erkek, kadın ve çocuklardan oluşuyor.

 10. rahmi topal dedi ki:

  Kadın dünyanın hem en kutsal- uğruna ölünen- varlığı, hem de en çirkef varlığı. Yani bir yanıyla Melek olabilirken, bir yanıyla da şeytanın en yaman silahı olabiliyor.

 11. Temür Melik dedi ki:

  Kaleminize sağlık. Bunları biliyorum, söylemeye cesaret edemiyorum. Savunmasını da yapamıyorum. Yazdıklarınız ezberlenip haykırılması lazım. Hakkımızı savunamıyoruz malesef.

 12. HüsnaMerve dedi ki:

  Elhamdülillah hanımlar olarak böyle düşünülmesi güzel şeylere vesile olacak İnşaAllah. Çok mükemmel konulara parmak basıyorsunuz hocam tebrik ederim.

 13. Kemalettin dedi ki:

  SEMA HOCAM TEK KELİMEYLE MÜTHİŞ Bİ AÇIKLAMA YAPMIŞSINIZ HELAL OLSUN

 14. mahur dedi ki:

  Ağzınıza sağlık sema hanım.
  Allah’ın kanunları ile yönetilmeyince, kulun uydurdugu kanunlara kalınca işte böyle oluyor. Manzara şaşırtıcı değil.
  Allah sonumuzu hayır etsin , kendi kanunları ile idare edildiğimiz günler nasip etsin.

  • Mesut Karizma dedi ki:

   Sema hanım!
   Sizi tebrik ediyorum. ALLAH razı olsun.Elinize yüreğinize sağlık.Allah indinde meşru olanı savunuyorsunuz.Avrupada hayatin nasıl olduğunu uzaktan yakından bilmeyen,kendini entel sanan zavallı cahillerle mücadele ediyorsunuz.Allah yardımcınız olsun. Ben Almanyada tam yirmi yıl yaşadım. Kapı komşum almanın ilkokula giden kız çocuğu vardı. Ilkokul bitti ortaokula devam ediyordu. Yaşi oniki olmuştu.Ertesi sene yaşi onüç oldu dokuz aylık hamile. Ve alman komşunun onüç yaşındaki kızı onüç yaşında ortaokuldaki erkek arkadaşıyla olan ilişkisinden bir erkek çocuğu dünya ya getirdi.Kızın anne babası alman devleti mutluluktan havaya uçtular. Herkes memnun derken ondört yaşın sonunda bir erkek çocuğu daha doğurdu.Kısaca On bes yasındaki alman kızı jasmin iki erkek çocuğu annesi oldu.Anasi babası ülkesi milleti asla hiç bir sorun çıkarmadı. Bilâkis maddi ve manevi çok büyük destek oldular.Buna benzer almanyada binlerce örnek mevcut.Kaldiki almanya gibi bir ülkede zina diye bir şey yok .Bizde son onbeş yıldır kadın aile ve çocuklar çok dejenere edildi.Okullarda öğrenciler öğretmenlere kan kusturuyor.O yetmiyor velilerde çocuğa alet oluyorlar.Öğretmenler millet alış veriş te görsünler bilsinleri oynuyorlar.Milli bir eğitim yok malesef. Gidişat tehlike sinyalleri veriyor.Allah idarecilerimize karar verme makamında olanlara akıl şuur izan nasip etsin

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Bir evin güzelliği uyumdur. Bir evin tadı bağlılıktır. Bir evin sevinci sevgidir. Bir evin zenginliği çocuklarıdır. Bir evin yasası hizmettir. Bir evin refahı memnun olan gönüllerdir. " (Henry Taylor)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku